Земля

У Львові працює томограф для дерев — визначають аварійні дерева

Апарат досить рідкісний.

Скрін із відео

Управління екології та природних ресурсів ЛМР придбало імпульсний томограф «Арботом» для виявлення аварійності дерев. Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Скрін із відео

Придбаний апарат показує структуру дерева всередині та може показати ймовірність, у яку сторону дерево може впасти, якщо воно аварійне. Або ж навпаки, покаже, що дерево здорове та міцне. За допомогою томографа «Арботом» також можна визначити, чи є порожнина всередині дерева та наскільки вона велика. А маючи таку інформацію, можна приймати рішення щодо доцільності зрізки дерева.

Скрін із відео

«Нам давно був потрібний цей пристрій. Будемо його використовувати тоді, коли є сумнів щодо стану дерева. Адже в нас часто виникають суперечки, чи то з балансоутримувачами, чи то з мешканцями щодо стану дерев. Одні стверджують, що вони «відчувають», що дерево аварійне, інші — що вони вважають, що здорове. А це розмова ні про що. Натомість провівши обстеження томографом «Арботом» будемо мати об’єктивні дані про стан дерева, і зможемо обґрунтовано приймати рішення про те, як діяти далі», — розповіла Олександра Сладкова, керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР.

За її словами, на придбання імпульсного томографа «Арботом» було витрачено 300 тис. грн.

На сьогодні Львів — друге місто в Україні, яке придбало імпульсний томограф «Арботом» для обстеження стану дерев. Нещодавно його закупили також у Києві.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button