Наука

Майже половина перехворілих на Covid-19 поскаржилися на депресію

В ході дослідження майже половина опитаних, які отримали позитивний результат на коронавірус, розповіли про симптоми депресії. Багато в чому їх поява була пов’язана з необхідністю перебувати в несприятливих умовах і страхом перед повторним зараженням.

Image by Elliot Alderson from Pixabay

Дослідники з Бангладеш, США і Університету Раскіна (ARU) у Великобританії провели перехресне обстеження понад 1000 бангладешських пацієнтів у віці від 18 до 81 року з коронавірусом. Роботу проводили протягом місяця, з 11 вересня по 13 жовтня 2020 року. Подробиці опубліковані в журналі International Journal of Environmental Research and Public Health.

В ході дослідження вчені опитали респондентів. Анкета включала питання за кількома розділами:

  • соціально-демографічна інформація
  • спосіб життя респондентів,
  • стан здоров’я, основні захворювання, в тому числі Covid-19,
  • методи лікування, зокрема самолікування і госпіталізація,
  • психологічний стан і симптоми депресії,
  • оцінка страху перед повторним інфікуванням.

П’ята частина опитаних повідомили про наявність стійких симптомів Covid-19, найбільш поширеними з яких були лихоманка і втома, а найбільш стійкими – діарея і втома. Близько чверті пацієнтів намагалися самостійно лікувати їх за допомогою ліків, виданих без рецепта, а не звертатися в медичні служби. Самолікування частіше зустрічалося серед жінок, ніж серед чоловіків (29,6% проти 20,2% відповідно).

Також результати опитування показали, що у 48% респондентів спостерігалися помірні й тяжкі симптоми депресії. Найчастіше вони зустрічалися у жінок і респондентів, які перебували у шлюбі. На розвиток депресії сильно впливали низький дохід, порушення сну, відсутність фізичної активності, гіпертонія, астма та інші респіраторні проблеми. А також страх повторного зараження і стійкі симптоми коронавірусу.

Співавтор дослідження професор Шахіна Пардхан розповіла, що їхня робота показала, як багато респондентів страждають депресією – особливо серед уразливих верств населення. «Ми знаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що пандемія майже зруйнувала індустрію психологічної допомоги. Це дослідження показує гостру потребу в таких послугах, особливо серед тих, у кого виявили коронавірус », – додала професор.

Команда впевнена, що консультування з питань психічного здоров’я через системи електронної охорони здоров’я може бути одним з підходів до лікування депресії під час соціального дистанціювання.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button