Екологія

Майже половина встановленої потужності електроенергетики Китаю – «зелена»

До кінця 2020 року встановлена потужність виробництва електроенергії з екологічно чистих джерел енергії у Китаї збільшилася до 1,08 млрд кВт-год.

Про це йдеться у звіті про моніторинг та оцінку розвитку енергетики країни на основі відновлюваних джерел енергії Державного управління у справах енергетики КНР, передає silkroadnews.org.

«У 2020 році у Китаї фактичне споживання електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, досягло більше 2,16 трлн кВт-год, склавши 28,8% від загального обсягу споживаної електроенергії в країні, – наголошується у документі. – Даний показник збільшився на 1,3 п.п. у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року».

У 2020 році середній коефіцієнт використання енергії вітру склав 97%, а фотоелектричної енергії – 98% у великих річкових басейнах коефіцієнт використання енергії води досяг 97%.

«У 2020 році на частку невикопаних джерел енергії припало 15,9% споживання первинних джерел енергії у Китаї, таким чином, даний показник досяг середньосвітового рівня, – каже глава вищезгаданого управління Чжан Цзяньхуа. – Крім того, споживання вугілля скоротилося до 56,8%».

За його словами, Китай стимулює розвиток зеленої і низьковуглецевої енергетики. З 2005 по 2020 роки викиди вуглекислого газу скоротилися на 48,4%.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button