ЕкологіяНаука

Найбільша сонячна електростанція з’явиться на півночі Австралії

Гігантська ферма буде виробляти 10 гігаватів електроенергії, а її площа буде дорівнює 20 000 футбольних полів! Однак енергія c цієї ферми буде належати не Австралії.

Австралія озвучила остаточне місце споруди найбільшої ферми сонячних панелей у світі! Об’єкт Australia-ASEAN Power Link вартістю близько 14 мільярдів доларів буде зведений на півночі країни, в регіоні Північна територія.

Sun Cable

Проєкт Australia-ASEAN Power Link розроблений сінгапурською компанією Sun Cable. Початок будівництва планується в середині 2023 року, а здача об’єкта в експлуатацію на початку 2026 року. Крім самої ферми, яка буде займати 14 000 гектарів, Sun Cable проведуть підводний кабель довжиною 3700 кілометрів, який буде постачати електроенергію з ферми в Сінгапур і Індонезію. Щоб ця система передачі працювала, також буде побудована найбільша у світі батарея, яка буде розміщена на північному узбережжі Австралії. Частина електроенергії все ж увійде в місцеву мережу, але більша частина буде експортуватися.

Sun Cable

Очікується, що експортована електрика забезпечить електроенергією понад 1 мільйон сінгапурців, тобто близько 20% населення. Зараз ведуться переговори про те, щоб забезпечити електроенергією і індонезійців.

Зараз проєкт перебуває на стадії оцінки екологічними службами. Якщо все піде за планом, підключення Сінгапуру до такої мережі може стати переломним моментом не тільки для сонячної енергетики, а й для сектора відновлюваної енергетики в цілому. Експерти очікують, що цей приклад передачі «зеленої» енергії з міжнародних мереж, які можуть бути прокладені через океан, може стати заразливим для інших країн.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button