Екологія

Майже вся питна вода на Землі забруднена пластиком

У нашому світі стільки всього зроблено з пластику, що не дивно, наскільки повсюдно він проник. Велика частина пластикового сміття виявляється в океані, близько 8 мільйонів тонн щорічно. І тепер вчені з’ясували, що ці відходи виявилися і в питній воді.


Дослідники з компанії Orb Media протестували зразки водопровідної води по всьому світу і з’ясували, що практично скрізь вона забруднена мікропластиком. У США найвищий рівень забруднення, там виявилися забруднені 94% зразків. У середньому по світу цей показник коливається в районі 83%.

Мікропластик — це мікроскопічні пластикові волокна, які утворюються, коли розпадаються великі шматки пластику. Деякі з цих волокон знаходяться в нашій воді вже десятки років і з часом розпалися на ще менші частки. Ще одне джерело мікропластика — це пральні машини, які виробляють сотні тисяч волокон за одне прання.

Неясно, наскільки небезпечний цей микропластик для людей. Він вбирає токсичні хімічні речовини, і вони можуть бути випущені в людське тіло. Також ці частинки можуть стати провідником для хвороботворних бактерій, але точно пов’язати мікропластик з якимось проблемами людського здоров’я фахівці поки не можуть.

Так як уникнути пластику в питній воді? Схоже, що поки ніяк. Він дуже маленький, його не беруть фільтри, практично всі джерела води забруднені, так як мікропластик знайшли навіть у бутильованій воді.

Звичайно, така ситуація — не привід для паніки, але причина того, що нам слід переосмислити те, як ми використовуємо пластик. Зрештою, лише людська безпечність призвела до сучасних результатами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button