Аналітика

Майбутнє електроенергетики. Замість вугілля — сонце, вітер і лушпиння соняшнику

Європейські вітроелектростанції займають друге місце за постачання енергії споживачам, поступаючись тільки атомним станціям і істотно випереджаючи підприємства, що спалюють газ і вугілля.

Як видно зі стану справ у Європі, зелена енергетика здатна конкурувати з традиційними джерелами енергії. У 2017 році встановлена потужність станцій на ВДЕ в Україні досягла 6487 МВт, що порівняно з показниками маленьких Бельгії і Нідерландів або сусідній Польщі.

Гідроенергетика — чемпіон серед ВДЕ по встановленої потужності в Україні

Сукупна потужність українських гідроелектростанцій становить 4719 МВт і займає близько 70% поточного потенціалу “зеленого” вироблення. Приріст потужностей гідроенергетики в останні роки невеликий — великі станції поки лише плануються, а відновлення та будівництва малих ГЕС опираються громадяни та екологи.

Сонячна енергетика — швидкий ріст, величезний потенціал

Сонячна енергетика займає друге місце по встановленій потужності в “зеленому” сегменті. На відміну від Європи, де вітер значно обганяє Сонце у виробленні електроенергії, в Україні СЕС розвиваються швидше — за 6 років потужність станцій зросла у 6 разів.

Розвитком сонячної енергетики займаються не тільки великі інвестори, але й звичайні громадяни — за станом на жовтень 6031 українське домогосподарство встановило СЕС сумарною потужністю 121 МВт.

Потенціал щодо будівництва СЕС в Україні далеко не вичерпаний — природні умови нашої країни схожі на Францію, а там потужність сонячних станцій — 8195 МВт — більше, ніж у всіх ВДЕ-станцій України.

Вітер — робимо турбіни, але не використовуємо потенціал

Вітроенергетика України справляє двояке враження — з одного боку, введення потужностей в останні роки відстає від сонячних станцій, з іншого — в нашій країні в Краматорську вже діє підприємство, що виробляє за ліцензією вітротурбіни, визнані одними з кращих в світі, і справа за проектами і фінансуванням.

Енергія біомаси — виробництво невелика, перспективи — величезні

Виробництво електроенергії з використанням біомаси в Україні поки що невелике, тим не менш, ми на початку шляху — один тільки проект з облаштування ТЕЦ на всіх заводах по виробництву олії однієї лише компанії “Кернел” призведе до зростання потужностей електростанцій на біопаливі в Україні в 2 рази. Перспективи енергії біомаси в Україні розуміють і в Європейському банку реконструкції і розвитку — банк планує профінансувати 10-15 проектів у сфері біоенергетики.

Українська енергетика переживає перетворення. За прогнозами, частка вугілля у виробленні енергії буде падати, а частка ВДЕ — рости. Україна поки мало використовує потенціал відновлюваних джерел енергії, але слідує світовому тренду переходу на них. Поновлюваними джерелами енергії активно цікавиться і раніше традиційно “вугільна компанія” ДТЕК, у складі якої є ДТЕК ВДЕ, що займається розвитком проектів у зеленій енергетиці. В її активі є в тому числі Ботієвська вітроелектростанція — найбільша в Україні.

Натхнення: businessviews.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button