Аналітика

Маккейн: говорити з Путіним ми будемо тільки з позиції сили

ЖАННА НЄМЦОВА, ведуча Deutsche Welle: Обраний президент провів свою першу прес-конференцію після виборів і вперше визнав, що Росія несе відповідальність за хакерські атаки на виборах. Як ви гадаєте, що він зробить з цього приводу?

c4295b788230c0799bf6979b0227351b

ДЖОН МАККЕЙН, сенатор-республіканець: Я дуже зрадів тому, що він це визнав, що відповідальність за ці серйозні атаки на вибори лежить в першу чергу на росіян. Він вірно сказав, що інші країни теж діють подібним чином. Але я радий, що він поклав відповідальність за атаки на виборах на росіян, тому що в цьому немає ніяких сумнівів.

ЖАННА НЄМЦОВА: Так, але в той же час він говорить, що якщо він подобається Путіну, то це перевага, а не труднощі, і що Путін буде набагато краще обходитися з США під керівництвом Трампа і не стане більше вдаватися до хакерських атак. Що ви про це думаєте?

ДЖОН МАККЕЙН: Я вважаю, що Володимир Путін — вбивця й злочинець. Він продукт КДБ. І він буде використовувати будь-які переваги, які зможе отримати. Я бачив трьох президентів — Буша, Клінтона і Обаму. Всі вони думали, що зможуть добитися перезавантаження у відносинах з Володимиром Путіним. Вони хвалили його. Джордж Буш молодший сказав: «Я подивився йому в очі і побачив його душу». Далі, зрозуміло, кампанія Обами і перезавантаження при Обамі. Ми повинні розуміти, хто такий насправді Володимир Путін. Для цього нам потрібно повернутися до минулого, за часів президента Рональда Рейгана: до «світу через силу». Єдине, що розуміє Путін, — це сила, тобто, коли ціна за агресію може бути вище, ніж можлива вигода.

Ми спостерігали, як він розбирає по частинах Україну, окуповує Крим, використовує свою авіацію для нанесення прицільних ударів по лікарнях в Алеппо, нарощує озброєння в Калінінграді. Цей список можна продовжити. І він робить це, маючи за спиною країну, яка дуже слабка в економічному відношенні. Тому нам необхідно повернутися до «світу через силу». Так, ми з задоволенням будемо вести діалог з Володимиром Путіним — але тільки з позиції сили.

ЖАННА НЄМЦОВА: чи Розуміє це Трамп?

ДЖОН МАККЕЙН: Я не знаю.

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button