Фото

Маленькі, але дуже небезпечні істоти (фото)

Щодня вченим доводиться стикатися з новими видами істот, кожне з яких вражає своїми вміннями та здібностями. Але якщо деякі вже одним своїм зовнішнім виглядом попереджають про небезпеку, то зустрічаються і такі, які на перший погляд здаються досить милими і безневинними. Проте варто пам’ятати, що в природі перше враження може бути оманливим. Приміром, грайливі канадські видри, відчувши загрозу, цілком можуть накинутися на людину, а риба фугу може одним дотиком свого шипа запросто вбити людину. Пропонуємо познайомитись ще з деякими маленькими і в той же час смертельно небезпечними істотами на Землі.


1. Жахливий листолаз
Листолазами називаються жаби, яких можна впізнати за яскравим кольором, який може бути червоним, жовтим, синім і навіть чорнильно-чорними. Ці маленькі істоти, розмір яких не перевищує розмір великого пальця на руці людини, ніби попереджають своїм отруйним кольором про небезпеку, що виходить від них.

Ці жаби ендемічні в тропічних лісах на території від Бразилії до Перу. Місцеві племена багато тисячоліть використовують їхню отруту, збираючи її з шкіри жаби. Змочуючи отрутою наконечники своїх стріл аборигени отримують смертоносну зброю, здатну вбити як тварину, так і людину.

Вирушаючи в подорож в бразильський ліс, варто бути дуже обережним, так як зустріч з листолазом цілком може стати для вас смертельною.

2. Медуза іруканджі
Цих невеликих кубомедуз можна зустріти в прибережних водах біля узбережжя від північної Австралії до Флориди. Але не варто піддаватися їх казковому вигляду, так як насправді ці істоти смертельно небезпечні. Кожен їхній щуп містить токсин, який в 100 разів потужніший від отрути кобри і в 1000 разів гірше, ніж отрута тарантула.

Ці крихітні істоти, розміром всього в один кубічний сантиметр, вистрілюють отрутою у своїх жертв, а та у свою чергу перший час може навіть не відчувати, що вкушена. Приблизно через півгодини у жертви починаються сильні головні болі, нудота, болі в животі та пітливість. Якщо відразу ж не почати лікування, то буде інфаркт. Протиотрути на сьогоднішній день не знайдено.

3. Палестинський жовтий скорпіон
Цей вид скорпіона, ендемічний Північній Африці, також зустрічається на Середньому Сході. Деякі люди утримують цих істот, довжина тіла яких сягає восьми сантиметрів, в якості екзотичних домашніх вихованців. Але, незважаючи на їх розміри, ці скорпіони вважаються найбільш смертельно небезпечними у світі серед всіх скорпіонів. Їх отрута найбільш токсична в світі, а укус палестинського скорпіона призводить до анафілактичного шоку і смерті від скупчення рідини в легенях.

4. Синьокільчастий восьминіг
Ця мила на перший погляд істота з красивими мерехтливими кільцями на шкірі, є смертельно небезпечною. Нерідко цей вид восьминога можна зустріти на мілководдя і серед коралових рифів східній частині Індо-Тихого океану, у побережжя Японії і південної Австралії. Деякі туристи, не замислюючись над наслідками, намагаються погладити цю істоту і навіть взяти її в руки. Це може закінчитися тим, що восьминіг кусає жертву і випускає нейротоксин, який в 1200 разів сильніший від ціаніду.

5. Павуки
Незважаючи на свої невеликі розміри, деякі павуки харчуються птахами і навіть зміями. В Австралії, Новій Зеландії, Бельгії та Японії зустрічаються червоноспинні павуки, довжина яких не перевищує 1 сантиметра. Їх отрута являє собою суміш нейротоксинів, яка здатна доставити чимало клопоту жертві.

6. Муха Цеце
Своїм хоботком, що діє за принципом шприца, муха Цеце здатна переносити різні захворювання між видами за допомогою біологічної передачі крові і механічного контакту. Саме цій комасі довжиною всього 1 сантиметр ми зобов’язані поширенню африканського трипаносомоза, який щороку забирає життя 250-300 тисяч людей.

7. Блохи
Напевно кожен хоча б раз у житті стикався з цією напастю, яка часто потрапляє в будинок завдяки домашнім вихованцям. Ці невеликі істоти здатні не тільки викликати неприємні відчуття в місцях укусів, але в давні часи були головними розповсюджувачами бубонної чуми.

8. Каракатиця Пфеффер
Цей головоногий мешкає біля узбережжя Австралії, Філіппін, Нової Гвінеї і Малайзії. Його розміри не перевищують 8 сантиметрів в довжину, але це не заважає цього виду каракатиць бути хоробрим хижаком, який привертає здобич своєю здатністю моментально змінювати свій колір. Нейротоксин, що виробляється цією каракатицею, по своїй силі не поступається отруті синьокільчатого восьминога.

9. Равлик конус
Як не дивно, але навіть равлики можуть бути отруйними. Равлика конус можна зустріти серед рифів, а під їх раковиною ховається свого роду зуб, яким равлик вистрілює як гарпуном. В зубі міститься досить сильна отрута, яка здатна запросто вбити дорослого чоловіка. Цим гарпуном равлик конус здатний легко пробити рукавички і костюми для підводного плавання, тому дайверам потрібно бути дуже уважними під час занурення.

10. Неглерія Фоулера
Ця амеба зустрічається в прісних теплих водоймах, у ґрунті і плавальних басейнах, які не обробляються хлоркою. Неглерія Фоулера здатна викликати первинний амебний менінгоенцефаліт, який може закінчитися смертельним результатом.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button