Фото

6 тварин, які вміють змінювати свою стать

Тваринний світ настільки дивовижний і різноманітний, що, як би не була багата наша фантазія, вона завжди буде згасати перед дійсністю. Тому навряд чи може здатися дивним існування тварин, які змінюють свою стать. Одні роблять це “на око”, стаючи лише зовні схожими на представників протилежної статі. Інші підходять до питання серйозно і по-справжньому перетворюються з самця на самку або навпаки. Таких тварин в науковому світі називають послідовними гермафродитами. У природі бувають ситуації, коли вигідно змінити стать. Ми розповімо про найцікавіші випадки.

(Всього 26 фото)

Джерело: terraoko.com

Каракатиці

1. Ці дивовижні молюски відомі людині з давніх часів. Більш того, без їхньої скромної допомоги було б неможливо розвиток мистецтва та науки, адже довгий час люди писали чорнилом каракатиць. Художникам і фотографам відома сепія — фарба коричневого кольору, яку в минулому видобували з секрету чорнильної залози каракатиці. Свою назву вона отримала від латинського імені молюска — Sepia.

2. Каракатиці славляться своєю унікальною здатністю маскуватися, практично миттєво змінюючи забарвлення. Цікаво, що самці каракатиць використовують цю здатність у боротьбі за самку. В процесі залицяння самець забарвлює половину свого тіла в колір самки, що знаходиться поруч, тоді як інша половина залишається в чоловічому костюмчику. При цьому своє справжнє обличчя він демонструє обраниці, а потенційний суперник бачить перед собою «самку». Завдяки цьому у хитруна істотно підвищуються шанси на щасливий шлюбний союз.

3.

Підязучні змії

4. Ці родичі наших звичайних вужів мешкають в Північній Америці, від Канади до Мексики. У підвязучних змій час кохання настає відразу після закінчення зимової сплячки. Ледь отямишись після глибокого сну самці шукають самок, утворюючи навколо них «шлюбні клубки». При цьому деякі самці змій починають імітувати запах самок.

5. Навіщо вони це роблять, довгий час залишалося загадкою. Спочатку передбачалося, що ароматна вуаль дає самцям якісь переваги в боротьбі за увагу прекрасної статі. І лише нещодавно вчені встановили, що у такої поведінки немає нічого романтичного. Після сплячки зміям потрібен час, щоб відігрітися і прийти в себе. В цей час вони повільні, мляві і представляють легку здобич для хижаків. Тому замерзлі самці прикидаються самками, щоб отримати захист і тепло у вигляді клубка з охоплених пристрастю побратимів.

6.

7.

8.

Плямисті гієни

9. Хоча зовні гієна дуже схожа на представників сімейства вовчих, насправді вона набагато ближчі до кішок. За гієнами здавна закріпилася слава «поганих хлопців». Ще стародавні греки приписували їм схильність розкопувати могили в пошуках їжі, здатність гіпнотизувати поглядом і змінювати свою стать. З усього цього деяке зерно правди є в пунктах про любов до падалі і, як не дивно, здатність змінювати стать.

10. У гієн панує матріархат: чільну роль у зграї грають самки, які крупніше і агресивніше самців. Рівень тестостерону в крові у них настільки високий, що це позначилося на зовнішньому вигляді геніталій: статеві губи зрослися, утворивши подобу мошонки, а клітор за розмірами можна порівняти з пенісом самця. Схожість з чоловічими статевими органами настільки велика, що відрізнити самця від самки буває не так вже просто. До речі, саме через це виник міф про гомосексуальність гієн.

11. Сенс цього експерименту природи і досі не зрозумілий, оскільки через незвичайну будову геніталій процес дітонародження у гієн пов’язаний з великими труднощами і дуже часто призводить до загибелі як матерів, так і малюків.

12.

13.

14.

Риби-клоуни

15. Так-так, знаменитий Немо і його родичі можуть перетворюватися в самок. Риби-клоуни живуть групами, в яких панує сувора ієрархія. На чолі стоїть домінуюча пара, яка і відповідає за продовження роду. Інші члени зграї — самці, причому вони стримують свій ріст і розмірами істотно поступаються ватажку, щоб той не приревнував до них свою подругу.

16. У разі загибелі головного самця його місце займає один з «запасних гравців». Якщо ж трапляється нещастя з самкою, то її колишній чоловік змінює стать, а його, тобто вже її, партнером стає найбільший з молодих самців. Так що по-справжньому виховувати і шукати Немо мав би вже не тато, а мама.

17.

18.

Губан-чистильник

19. На губанів-чистильників буквально моляться всі морські хижаки: акули, мурени, тунці, макрелі, які страждають від шкірних паразитів, особливо в теплих тропічних водах.

20. Губани живуть невеликими групами на певній ділянці рифу, куди припливають на «санобробку» як місцеві мешканці, так і гості з відкритого океану. Бригада риб’ячої швидкої допомоги складається з одного самця та декількох самок. Причому суворий бригадир строго стежить за якістю роботи, караючи недбайливих підлеглих. Так що не дивно, що кожна самка губана мріє стати самцем. Особливо великі шанси на «здійснення мрій» у найбільшої самки гарему, адже саме вона перетвориться у самця і заступить на місце свого чоловіка в разі його загибелі.

21.

22.

23.

Морська туфелька

24. Уродженці Північної Америки, морські туфельки Crepidula fornicata були випадково завезені в Європу в кінці XIX століття. Не маючи тут природних ворогів, ці молюски швидко поширилися, ставши шкідником устричних плантацій.

25. Морські туфельки ведуть нерухомий спосіб життя, утворюючи колонії-«пірамідки» на каменях і черепашках устриць. На вершині піраміди знаходяться найбільш молоді особини, і це завжди самці. А основу утворюють вікові самки. Морські туфельки народжуються самцями, а потім перетворюються в самок. Тому молюски із середньої частини піраміди знаходяться на різних стадіях зміни статі.

26.

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button