Фото

Свинцеві 2000-річні книги про Ісуса (фото)

У 2016 році експертизі вдалося встановити вік свинцевих книг релігійного змісту давньоєврейською мовою. Виявилося, що книги, які довгий час вважалися підробкою, були написані 2000 років тому. Тільки подивіться, як добре вони збереглися!

Книги зі свинцевих пластин, зшитих дротом по перфорації, були виявлені в 2008 році бедуїном, на ім’я Хассан Седа (Hassan Saeda). За однією з версій, книги дісталися йому у спадок, згідно з іншою, Седа виловив їх з річки під час повені в малонаселеному районі Йорданії, куди в 70 році нашої ери бігли після придушення антиримського повстання перші християни.

Більше п’яти років тому фізики Роджер Вебб (Roger Webb) і Кріс Хейнес (Chris Jeynes) з британського Університету Суррея провели хімічний аналіз металу, з якого був виготовлений артефакт. Склад сплаву на основі свинцю виявився ідентичний складу давньоримської свинцевої пластини, виявленої в Англії, вік якої становив близько 2000 років. Ізотопний аналіз виключив ймовірність того, що пластини виготовили в XX—XXI ст.сліди корозії також вказували на те, що вік пластин дорівнює приблизно двом тисячам років.

Текст книг виявився за сучасними мірками провокаційним: в ньому, наприклад, стверджується, що бог, в якого вірив Пророк Ісус, був одночасно і чоловічої, і жіночої статі, а також що вчення Христа було не новою релігією, але відродженням давньої іудейської релігійної традиції, висхідної до часу правління легендарного царя Давида.

У книгах записано розповідь про явище бога людям під час молитви Ісуса Христа в храмі Соломона. Крім того, в текстах згадуються імена апостолів Якова, Петра та Іоанна. В якості ілюстрації на одній зі сторінок розміщено портрет Ісуса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button