Земля

Мамонти жили набагато довше, ніж вважали вчені: сліди їх ДНК знайшли випадково

Згідно з новим дослідженням, шерстисті мамонти жили на материковій частині Північної Америки набагато довше, ніж вважалося раніше.

Шерстисті мамонти могли існувати в регіоні нинішньої території Юкон в Канаді приблизно до 5 000 років тому. Це на 5 000 років довше, ніж припускали вчені. До такого висновку прийшли експерти, коли знайшли фрагменти ДНК мамонта у флаконах із замороженим брудом. Їх зберігали протягом десяти років, забувши в лабораторному морозильнику. Тепер палеогенетикам вдалося прочитати стародавню ДНК, що належить до періоду від 30 000 до 4 000 років тому.

Організми постійно виділяють клітини протягом усього свого життя. В середньому людина втрачає близько 40 000 клітин шкіри на годину. Це означає, що ми постійно викидаємо шматочки нашої ДНК в навколишнє середовище. Те ж вірно і для інших форм життя; тварини, рослини, гриби і мікроби постійно і всюди залишають мікроскопічні сліди. Однак більша частина цього генетичного детриту не залишається в навколишньому середовищі. Незабаром після того, як їх викинули, переважна більшість бітів ДНК споживається мікробами. Фракція скинутої ДНК, яка все ж залишилася, може зв’язуватися з невеликою кількістю мінерального осаду і зберігатися.

“У крихітній частинці бруду знаходиться ДНК цілих екосистем”, – провідний автор дослідження Тайлер Мурчі, науковий співробітник відділу антропології університету Макмастера в Онтаріо в інтерв’ю Live Science.

Він проаналізував зразки ґрунту з вічної мерзлоти в центральній частині території Юкон. Багато зразків датуються переходом від плейстоцену до голоцену. У цей час швидко змінювалися кліматичні умови, в яких багато великих ссавців, такі як шаблезубі тварини, зникли з літопису скам’янілостей. Але не мамонти.

Вчені з Канади та США прочитали давню ДНК з відкладень і виявили невеликі популяції мамонтів, які співіснували з людьми на материковій частині Північної Америки аж до голоцену. Найпізнішою ДНК коней і мамонтів виявилося всього близько 6 тис.років. Хоча вчені підкреслили, що це датування досить ненадійне, але коні і мамонти були присутні в Канаді як мінімум до 9700-9200 років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button