Всесвіт

Марс 50 тисяч років тому пережив різку зміну клімату

На північному полюсі Марса знайшли сліди недавніх різких змін клімату: вони сталися приблизно 50 тис. років тому.

“Теоретики вважають, що поклади льоду в середніх широтах Марса сформувалися після танення його полярних шапок в той час, коли вісь планети була сильно нахилена. Ми визначили, що від цього процесу залишилися сліди – каньйони і інші сліди ерозії на північному полюсі Марса”, – говорить Алексіс Родрігес, старший науковий співробітник Планетологічного інституту в Тусоні в США

Вчені зробили висновок про те, що клімат на Марсі різко змінився, після того, як вивчили історію формування гігантських каньйонів на північному полюсі. Вчені виявили, що спіральний візерунок складається з безлічі окремих сегментів, які виникли в різний час і в особливий спосіб з’єднані один з одним.

На відміну від Землі, склад льоду на Марсі знаходиться тільки на Південному полюсі планети і складається із замороженої води та вуглекислого газу.

Автори нової роботи припускають, що подібні поклади були й на Північному полюсі планети, але через те, що змінився клімат, крижана шапка розтанула. Слідами від цього залишилися глибокі борозни-каньйони.

Імовірно такі різкі зміни пов’язані зі змінами в куті нахилу його орбіти. На це вказують і деякі інші незвичайні форми рельєфу на Марсі, в тому числі недавно відкриті сліди руху води по схилах кратера Істок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button