Всесвіт

Виявлений гігантський пожирач екзопланет

Колектив астрономів з Прінстонського університету виявив зірку HD 240430, названу Кроносом. Аналіз хімічного складу об’єкта виявив сліди поглинання зіркою планет земного типу. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.


HD 240430 входить до складу подвійної зірки разом з іншим об’єктом — HD 240429, або Кріосом. Ця система віддалена від Землі на відстань 350 світлових років. Вік зірок — близько чотирьох мільярдів років, вони відносяться до того самого типу, що і Сонце.

Дослідники виявили у Кроноса надзвичайно високий рівень породоутворюючих мінералів, в тому числі магнію, алюмінію, кремнію, заліза, хрому та ітрію. Рівень летких сполук (кисень і азот) був відносно низький. Таким чином, у HD 240430 виявлені ті речовини, що здатні тверднути при високій температурі (вище 1200 кельвінів). Зазвичай ці речовини входять до складу планет земного типу, здатних перебувати поблизу батьківської зірки, на відміну від газових гігантів типу Юпітера або Сатурна.

Дослідники підрахували, що для отримання спостережуваної кількості породоутворюючих мінералів Кронос повинен був поглинути близько 15 скелястих планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button