Всесвіт

Телескоп «Хаббл» виявив в міжзоряному просторі складні молекулярні сполуки

За допомогою космічного телескопа «Хаббл» вченим вдалося вивчити будову міжзоряного простору, у якому виявлено іонізований бакмінстерфуллерен. Це складне молекулярне з’єднання, що складається з 60 атомів вуглецю.

Раніше вчені висували теорії про існування бакмінстерфуллерена в міжзоряному просторі. Однак з-за земної атмосфери провести спектральний аналіз та підтвердити свою гіпотезу вони не могли. Справа в тому, що озоновий шар є певною призмою, яке викривляє зоряне світло, що не дозволяло отримати об’єктивні дані.

У 2012 році вченим дозволили скористатися телескопом «Хаббл». Вивчивши 11 зірок різних типів і простору навколо них, фахівці виявили бакмінстерфуллерен – молекулярне з’єднання, що складається з 60 атомів вуглецю, а їх структурний з’єднання нагадує м’яч. До цього моменту найскладніша виявлена молекула в космосі складалася всього з трьох атомів.

Незважаючи на офіційне підтвердження своєї теорії, вчені поки не можуть пояснити це явище. Справа в тому, що фахівцям не зрозуміло, як бакмінстерфуллерен утворився в міжзоряному просторі. Звичайно не можна виключати, що складне молекулярне з’єднання синтезувалося в іншому місці, однак тоді не зрозуміло, як бакмінстерфуллерен потрапив у космос.

Вчені продовжують вивчення цього питання. Можливо, отримавши відповідь, фахівці все ж зрозуміють, як виникло життя у Всесвіті.

Кнопка «Наверх»
Закрыть