Всесвіт

Вчені відзначають потепління на Марсі

Марс у Сонячній системі є другим після нашої Землі об’єктом, де можливе проживання людей. Вчені діячі, які досліджують Червону планету, відзначають, що температура на поверхні Марса продовжує демонструвати своє збільшення, сприяючи потеплінню.


Температури поверхні Марса на різних його полюсах мають суттєві коливання. Розкид цих температур складає від мінус 140 до плюс 20 градусів. Для людства ця планета має найбільш сприятливі температурні умови. Третє місце за цим показником займає Місяць. Тут кліматичні умови є набагато гіршими внаслідок моторошного холоду. На Венері спостерігається пекло через близькість планети до Сонця.

За словами вчених, на переважній частині марсіанської території, незважаючи на потепління, спостерігаються жорсткі морози. При цьому температурні умови, які вважаються відносно нормальними, спостерігаються на екваторі, саме влітку і тільки вдень. За словами фахівців, середня температура на Червоній планеті продовжує неухильно підвищуватися. На це впливає сонячна активність, а також пилові бурі, які постійно спостерігаються на Марсі.

На думку науковців, пил, поступово покриваючи ґрунт планети, що робить його забарвлення більш темним. Внаслідок цього відбувається більше поглинання сонячного світла, а також його менше відбиття. У разі подальшого продовження даного процесу, Марс зможе через кілька тисячоліть стати теплим.

Кнопка «Наверх»