Фото

Марс і Сатурн на новому фото “Хаббла”

Влітку 2018 р. планети Сатурн і Марс, спочатку одна, потім інша виявляються в протистоянні з Землею. Під час цього астрономічної події планети підходять дуже близько до Землі, що дозволяє астрономам проводити їх докладні спостереження. Космічний телескоп NASA Hubble («Хаббл») скористався перевагами цієї конфігурації і відобразив обидві планети, в рамках кампанії зі спостереження планет Сонячної системи, яка не припиняється досі.

З часу запуску в космос обсерваторії Hubble, цілями її спостережень ставали не тільки далекі астрономічні об’єкти, але і планети Сонячної системи. Знімки у високій роздільній здатності наших планетних сусідів, зроблені за допомогою «Хаббла», за рівнем подробиць поступаються лише фотографіям, зробленим за допомогою космічних апаратів, що пролітають повз ту чи іншу планету. Однак у знімків, зроблених за допомогою «Хаббла» є одна дуже важлива перевага – телескоп може спостерігати об’єкти Сонячної системи періодично, протягом більш тривалих часових інтервалів, у порівнянні з будь-яким іншим космічним апаратом, які пролітають повз планети.

Знімок Сатурна, представлений зліва на цьому зображенні, було зроблено 6 червня, незадовго до протистояння Сатурна, що припав на 27 червня. Знімок Марса, демонструє велику піщану бурю, яка вирувала на планеті, було зроблено 18 липня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button