Головна / Фото / Робоче місце школяра: 7 важливих порад для батьків

Робоче місце школяра: 7 важливих порад для батьків

Робоче місце школяра
Щоб навчання перетворилася для дитини в захоплююче заняття, необхідно подбати про дизайн його робочого місця. Правильно підібрана меблі, вдале колірне оформлення, оригінальні аксесуари допоможуть налаштувати малюка на продуктивну роботу. Ми зібрали 7 цінних рекомендацій для батьків, які хочуть перетворити виконання домашніх завдань дитини в справжнє свято.

1. Зручний стіл

Зручний стіл

Висота робочого стола повинна бути такою, щоб дитина не сутулилася за ним, а лікті вільно лежали на ньому. Фахівці рекомендують звертати увагу на столи-трансформери, розміри і висоту яких можна регулювати залежно від віку дитини.

В якості матеріалу краще вибирати дерево. Необхідно дивитися, щоб на столі не було дефектів, тріщин, необроблених частин, залишків клею. Якщо у меблів є неприємний запах, то таку модель варто залишити в магазині.

Також варто враховувати гендерні відмінності при підборі столу. Хлопцям потрібно більше місця, ніж дівчаткам. Виходячи з цього дочки можна придбати компактну модель столу, а синові – модель з просторою стільницею.

Правильне положення дитини за столом

2. Комфортний стілець

Комфортний стілець

Так як за уроками дитина проводить не менше кількох годин в день, то місце для сидіння повинно бути дуже комфортним і ергономічним. Спинка такого стільця обов’язково жорстка з невеликим вигином, щоб спина щільно прилягала до неї. Бажано вибирати моделі без підлокітників. Найбільш комфортним варіантом в цьому випадку є ортопедичне крісло.

Комфортне робоче місце школяра

3. Природне освітлення

Природне освітлення

Розташовувати робоче місце школяра рекомендується біля вікна. В першу чергу, це дозволяє дитині працювати при гарному природному освітленні. По-друге, малюк може відволіктися від уроків і подивитися на небо, птахів і дерева. Це благотворно впливає на настрій школяра і дозволяє йому зробити зарядку очних м’язів, які знаходяться в напрузі під час виконання домашніх завдань.

Розташування робочого столу біля вікна

4. Додаткове освітлення

Додаткові джерела освітлення повинні бути у будь-якому випадку, незалежно від розташування столу. Часто в ролі таких виступають настільні світильники з регульованою підставою. Для правші його ставлять у лівій частині столу, а для лівші в правій.

Потрібно оснастити робоче місце школяра додатковим світильником
Світильник може стати колірним акцентом

5. Системи зберігання

На продуктивну роботу впливають багато факторів, і порядок на столі є одним з них. Важливо грамотно організувати системи зберігання: олівці скласти у спеціальні склянки, книги розставити на додаткових полицях, скласти зошити в ніші і висувні ящики. Також добре використовувати магнітні, коркові, грифельні дошки, на яких зручно залишати важливі позначки і кріпити записки. Діти часто забувають щось, тому такий предмет буде привчати його до самоорганізації.

Органайзер для олівців і ручок
Дошка-органайзер
Зручний багатофункціональний органайзер

6. Креативні аксесуари

Замість звичайних ножиць або скріпок можна підібрати аксесуари незвичайних форм або відтінків. Дитині буде приємно складати олівці у органайзер у вигляді забавного їжака. А різнокольоровими крепками куди більш цікаво скріплювати аркуші чергового реферату, ніж звичайними сірими. Це привчить дитину до порядку, а також прищепить йому любов до школи.

Креативний тримач для скотча
І олівці в порядку
Милий зайчик

7. Кольорове оформлення

Психологи і дизайнери сходяться на думці, що для робочого місця школяра необхідно вибирати нейтральні колірні схеми. В якості фону можна використовувати білий або бежевий, а меблі або аксесуари підбирати більш яскравих і цікавих відтінків. Кольорових елементів не повинно бути багато, щоб не відволікати дитину від виконання домашніх завдань. Коричневий і жовтий кольори здатні фокусувати увагу і стимулювати мозкову діяльність, тому їх рекомендують застосовувати в якості акцентних.

Нейтральна колірна гама
Натхнення: www.novate.ru