Всесвіт

Марсіанські ровери майбутнього: чого чекати після Opportunity?

НАСА припинило спроби зв’язатися з марсіанським ровером Opportunity («Можливість»), який вже протягом довгого часу не виходив на зв’язок. Однак втрата цього марсохода, який пропрацював на поверхні Червоної планети протягом 15 років, не означає закінчення епохи марсіанських роверів.

Науковий наступник ровера всюдихід Opportunity Curiosity («Цікавість») досі продовжує перебувати на поверхні Марса – хоча і з іншого боку планети, а крім того, ще два ровери повинні прибути на планету у 2021 р., в той період, коли Марс зблизиться зі Землею.

Всюдихід Curiosity прибув до поверхні Марса в серпні 2012 р., щоб допомогти відповісти на питання про можливу населеність Червоної планети, які виникли в ході місії Mars Exploration Rover. Ця місія включала два ровера-близнюка, Opportunity і Spirit, другий з яких застряг в пісках у 2010 р.

Тепер, коли зв’язок з ровером Opportunity також втрачена, Curiosity став єдиним здатним переміщатися по поверхні Марса апаратом, хоча крім нього планету вивчає кілька орбітальних зондів. Крім того, на поверхні Марса розташований стаціонарний робот InSight, основним завданням якого є вивчення марсіанських надр.

На додачу до цих апаратів в липні-серпні 2020 р. буде запущений в космос ровер НАСА Mars 2020, який спільно з невеликим вертольотом буде вивчати Червону планету в районі кратера Джезеро, до якого він прибуде 18 лютого 2021 р.

Європа теж планує відправити до Марса новий ровер під назвою Rosalind Franklin, який буде запущений приблизно в один час з місією Mars 2020. Він також здійснить посадку на Червону планету навесні 2021 р., хоча Європейське космічне агентство ще не оголосило точну дату посадки. Цей ровер буде проводити пошуки життя та його слідів на глибині до 2 метрів під поверхнею Марса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button