Всесвіт

Китай відправить космічну станцію на зворотний бік Місяця

Китай оголосив про плани запуску в наступному році станції «Чан’є-4», яка зробить посадку на зворотному боці Місяця та проведе там біологічний експеримент.


«Чан’є-4» здійснить посадку в районі кратера Кармана, який є частиною басейну Південний полюс — Ейткен. Кратер Кармана, є найбільшою з підтверджених ударних структур на Місяці.

Китай отправит космическую станцию на обратную сторону Луны

Варто відзначити, що земний апарат приземлиться на зворотному боці Місяця вперше, так як ні радянські, ні американські апарати ніколи не здійснювали вдалих спроб посадки на зворотному боці Місяця. Якщо китайський апарат здійснить посадку в цьому районі, це буде історична подія, але крім посадки планується зробити і не менш історичну подію. На борту «Чан’є-4» буде знаходиться невелика екосистема.

Дана екосистема являє собою герметичний циліндр розмірами 18х16 сантиметрів в який помістять насіння картоплі і яйця комах, у тому числі шовкопрядів. Внутрішнє освітлення біокапсули буде штучним, а вчені зможуть стежити за ходом експерименту з допомогою встановлених всередині капсули камер.

Експеримент буде полягати в тому, що б подивитися, чи зможуть в таких умовах прорости насіння і розвинутися комахи. Якщо все піде за планом, як думають учені, то шовкопряди будуть виробляти вуглекислий газ, а картопля виділяти кисень в процесі фотосинтезу.

Даний експеримент служить першим блоком у планах створення постійного поселення на Місяці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button