Всесвіт

Марсохід Curiosity знайшов на Марсі водопровід

Марсохід Curiosity знайшов на Марсі трубопровід. За словами американських фахівців, на знімках, зроблених приладом, чітко видно трубчасті будови, що нагадують каналізацію.

Першим про відкриття розповів американський дослідник Баррі Ді Грегоріо. За його словами, в даний час Curiosity знаходиться над областю, яка візуально нагадує перетин декількох десятків труб. На знімках видно, що разом вони утворюють систему, дуже схожу на земну каналізацію.

«Вони виглядають дивно схожими на ордовицькі слідові скам’янілості, які я вивчив і сфотографував на Землі. У той же час, будови явно мають порожнечі, так як в місцях пробоїн вони чітко видно. Ними можуть виявитися марсіанські канали, по яких раніше текли підземні води. Через сейсмічну активність прогони були завалені, що призвело до виходу рідини на поверхню і її повного випаровування», — розповів фахівець.

Дослідники з NASA зазначають, що фотографії могли бути зроблені Curiosity ще кілька років тому, однак через перешкоди і пінги, вони дісталися до Землі тільки зараз. З приводу характеру походження таємничих труб фахівці не стали нічого повідомляти.

Кнопка «Наверх»