Всесвіт

Марсохід сфотографував хмари над Червоною планетою (фото)

Perseverance показав, як виглядає небо на Марсі перед світанком.

НАСА опублікувало знімок хмар на Марсі, отриманий марсоходом Perseverance. Зображення було зроблено 18 березня 2023 року незадовго до сходу Сонця. Нове зображення частина проекту космічного агентства з вивчення формування хмар на Красній планеті.

Марсоход сфотографировал облака над Красной планетой

Анімоване зображення хмар в забобонному небі на Марсі. Анімація: NASA / JPL-Caltech

За даними НАСА, в атмосфері Марса хмари зустрічаються нечасто. Як правило, вони формуються на екваторі в найхолодніший час року. Більшість хмар знаходиться на висоті до 60 км над поверхнею планети і складаються з водяного льоду. Але деякі можуть представляти заморожений вуглекислий газ.

Аналіз неба — побічна місія марсохода, його основне завдання: пошук ознак давнього мікробного життя. Марсохід досліджує геологію і клімат планети в минулому. Для цього він досліджує древній ударний кратер Єзеро, на території якого колись давно було озеро і текла вода.

Perseverance не тільки аналізує гірські породи на місці, але і збирає зразки порід для майбутньої місії НАСА і ЄКА з доставки на Землю проб, узятих на Марсі. За планом майбутньої місії, робот-маніпулятор приземлиться на Марсі, щоб забрати пробірки зі зразками, і відправити їх на орбіту. Там зразки підбере орбітальна станція Earth Return Orbiter (ERO), яка повернеться до Землі і скине зразки в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button