Всесвіт

Вчені дізналися, як легко знаходити приховану матерію навколо галактик

Астрономи з’ясували, що потужні радіоімпульси, які виходять з глибин космосу, можна використовувати, щоб вивчити приховані газові скупчення, що оточують галактики.

Йдеться про швидкі радіосплески або FRB. Це імпульси радіохвиль, які зазвичай виникають на відстані від мільйонів до мільярдів світлових років.

Сьогодні астрономи фіксують все більше і більше FRB, тому їх запропонували використовувати для вивчення космічного газу.

Зокрема, автори хотіли б використовувати FRB для вивчення гало розсіяного газу, що оточує галактики. Вважається, що в міру того, як радіоімпульси рухаються до Землі, газ, що огортає галактики, уповільнює хвилі і розсіює радіочастоти.

У новому дослідженні автори розглянули вибірку з 474 FRB. З’ясувалося, що 20 з них пройшли через галактичні гало і їх швидкість помітно знизилася. За словами авторів, FRB можна використовувати, щоб визначати обсяги різної матерії.

Також з’ясувалося, що навколо галактик було більше матерії, ніж очікувалося, — зокрема, приблизно в два рази більше газу, ніж передбачали теоретичні моделі.

Новий підхід дозволить астрономам виміряти загальну кількість матеріалу в гало. Це допоможе зрозуміти, як галактики ростуть і еволюціонують.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button