Всесвіт

Вивчена рання передісторія Сонця

Астрофізики з Австралії, США, Бельгії, Німеччини, Японії, Великобританії, Канади та Угорщини вивчили ранню передісторію Сонця. Результати своїх досліджень вчені опублікували в журналі Science, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Університету Монаша в Мельбурні.

foto_cikavosti_09.08.2014-07

Висновки роботи вчених зводяться до того, що один відсоток золота, срібла і платини з’явився в Сонячній системі ще до того, як утворилося світило. Фізики вважають, що такі елементи виникли в нашій системі приблизно 100 мільйонів років до Сонця.

Трохи пізніше, за 30 мільйонів років до світила, з’явився, на думку вчених, один відсоток свинцю і рідкоземельних елементів, які знаходять застосування в сучасній мікроелектронній промисловості.

Читайте також: 10 найбільш дивних об’єктів у Всесвіті

У своєму дослідженні фахівці, зокрема, вивчали поширеність ізотопів гафнію-182 (з періодом напіврозпаду, що дорівнює 8,90 мільйона років) і йоду-129 (з періодом напіврозпаду, що дорівнює 15,7 мільйона років), які утворюються в результаті захоплення атомними ядрами нейтронів.

Дослідження дозволяє оцінити час, протягом якого матерія (надалі вона піде на формування сучасної Сонячної системи) була частиною «зоряних ясел» – скупчення газу і пилу, що послужив основою для створення крім Сонця також і інших зірок. У майбутньому вчені планують вивчити інші важкі ізотопи хімічних елементів, а також знайти об’єкти, сформовані з «зоряних ясел».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button