Всесвіт

Марсохід perseverance почав основну місію: він вивчить скелі стародавнього озера (відео)

Згідно з повідомленням НАСА, марсохід НАСА Perseverance (“наполегливість”) почав сходження на стародавню дельту, відому як Ущелина Хоксбіллана.

Ущелина Хоксбіллана в кратері Езеро — “головна астробіологічна мета” команди Perseverance і ключова віха для місії, метою якої було знайти ознаки стародавнього життя на Червоній планеті.

Марсохід Perseverance буде рухатися в гору за допомогою автономної навігаційної системи, хоча маршрут був ретельно спланований командою місії на Землі. Perseverance  збере зразки гірських порід і розмістить біля основи дельти для майбутніх місій. У 2030-х роках їх заберуть на Землю.

“Дельта кратера є головною астробіологічною метою. Скелі, які там знаходяться, мають найбільший потенціал для пошуків ознак стародавнього життя. Їх вивчення може розповісти нам про клімат Марса і про те, як він змінювався з плином часу», — розповіла в інтерв’ю «Бі-бі-сі» заступник наукового співробітника проекту Perseverance доктор наук Кеті Стек Морган.

Марсохід Perseverance приземлився в кратері Езеро на Марсі 18 лютого минулого року. Відтоді місія надала суттєві докази того, що це місце колись було озером. Також Perseverance допоміг здійснити перший керований політ вертольота Ingenuity.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button