Всесвіт

“Хаббл” сфотографував барвистий “феєрверк” загиблої зірки (фото)

Космічний телескоп "Хаббл" зробив знімок залишків наднової DEM l 190.

Європейське космічне агентство опублікувало новий знімок залишків наднової DEM l 190, розташованої у Великій Магеллановій Хмарі. Ці уламки вибуху, розташовані на відстані в 160 тис. світлових років від Землі — найяскравіші останки наднової в карликовій галактиці — сусідці Чумацького Шляху.

Залишок наднової у формі полум’я займає центр і верхню частину. Він складається з безлічі довгих ниток і тонких шарів газу, які яскраво світяться помаранчевим і синім кольором. Його краї окреслюють слабкі газові хмари.

Це не перший знімок цієї наднової, який зробив «Хаббл». Попередні дані, отримані в 2003 році, астрофізики використовували для вивчення взаємодії залишків наднових і міжзоряного середовища, розрідженої суміші газу і пилу, яка знаходиться між зірками.

Залишки наднової DEM L 190 на знімках телескопа «Хаббл» у 2022 (зверху) та 2003 (внизу) роках. Зображення 2022: ESA / Hubble & NASA, S. Kulkarni, Y. Chu. Зображення 2003: NASA / ESA and the Hubble Heritage Team (STScI / AURA)

Повторне дослідження було потрібно, щоб зібрати більше інформації про походження загадкового об’єкта, який ховається всередині залишків наднової і регулярно випускає високоенергетичні гамма-сплески.

Дослідники вважають, що хмара уламків наднової шириною 75 світлових років — це не все, що залишилося після вибуху. Можливо, воно приховує швидко обертову нейтронну зірку, що утворилася, коли ядро масивної зірки зруйнувалося під величезним внутрішнім тиском власної гравітації. Зібрані дані допоможуть вченим підтвердити або спростувати цю теорію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button