Всесвіт

Зірки, які схожі на “чорних вдів”, знайшли в нашій Галактиці

Вчені детально описали відкриття нових пульсарів у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Використовуючи радіотелескоп MeerKAT, астрономи з Інституту радіоастрономії Макса Планка в Бонні, Німеччина виявили 13 нових пульсарів у кульовому скупченні Омега Центавра.

Пульсари – це сильно намагнічені обертові нейтронні зірки, які випромінюють промінь електромагнітного випромінювання. Зазвичай їх спостерігають у вигляді коротких спалахів радіовипромінювання. Однак деякі з них також можна знайти за допомогою оптичних, рентгенівських та гамма-телескопів.

Тепер команда астрономів повідомляє про відкриття нових пульсарів в Омезі Центавра – найбільшому кульовому скупченні в нашій Галактиці. Він також відомий як NGC 5139 і знаходиться приблизно в 17 000 світлових років від Землі. До недавнього часу там знаходили тільки п’ять пульсарів.

“Ми використовували чудову чутливість радіотелескопа MeerKAT для пошуку пульсарів в Омезі Центавра. Це більш ніж втричі збільшило популяцію ідентифікованих об’єктів такого типу в скупченні», — пишуть дослідники.

Нові пульсари (позначені від PSR J1326-4728f до PSR J1326-4728r) виявили в ядрі, а також між ним і половиною світлового радіуса Омеги Центавра. Усі нові об’єкти класифікували як мілісекундні пульсари, оскільки їх період обертання становить менше 30 мілісекунд (між 2,27 і 18,95 мс). Сім з них виявилися подвійними системами, а інші шість — ізольованими пульсарами.

Нове відкриття збільшило кількість пульсарів в Омезі Центавра до 18. Більш того, вчені з’ясували, що у всіх подвійних пульсарів в цьому КС, за винятком PSR J1326?4728Q, є дуже маломасивні супутники (з масою менше 0,1 маси Сонця), характерних для так званих систем «чорної вдови».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button