Всесвіт

Марсохід Perseverance знайшов камені з найвищим вмістом слідів життя (фото)

НАСА повідомило, що в чотирьох зразках, зібраних марсоходом в дельті стародавньої річки, виявлена найвища концентрація органічних речовин.

Дослідники місії Perseverance повідомили про знахідки, зроблені марсоходом на Червоній планеті. Чотири зразки скельних порід, зібраних апаратом в дельті стародавньої річки, істотно відрізняються від матеріалів, знайдених на дні кратера Езеро.

У кратері Езеро шириною близько 45 км знаходиться дельта — це древній віялоподібний об’єкт, що сформувався близько 3,5 млрд років тому в місці злиття марсіанської річки і озера. У першій частині своєї місії Perseverance досліджував дно кратера. Зібрані там породи представляли результати стародавнього виверження. Вони сформувалися глибоко під землею з магми і були викинуті під час вулканічної активності на поверхню.

Два місця відбору проб: магматичне дно кратера (праворуч) і осадова дельта річки (ліворуч). Зображення: NASA, JPL-Caltech, ASU, MSSS

У новій частині місії марсохід перейшов до вивчення порід, що сформувалися в дельті. Перші чотири зразки підтверджують, що вони утворилися, коли частинки різних розмірів осідали у водному середовищі. Дослідники відзначають надзвичайно високий вміст органічних речовин в мінералах.

Нові зразки містять клас органічних молекул, просторово корелюють з молекулами сульфатних мінералів. Сульфати, виявлені в шарах осадових порід, можуть дати важливу інформацію про водне середовище, в якому вони утворилися.

Збір зразків осадових порід в місці “Вайлдкет-Рідж”. Зображення: NASA, JPL-Caltech, ASU, MSSS

Органічні молекули являють собою велику кількість сполук, що складаються в основному з вуглецю, а також, як правило, атомів водню і кисню. Вони також можуть містити інші елементи, такі як азот, фосфор і сірку. Хоча такі речовини можуть формуватися і поза живим середовищем, наявність органіки є ознакою, який може свідчити про наявність в минулому життя.

У далекому минулому пісок, бруд і солі, з яких зараз складається зразок Уайлдкет-Рідж, відкладалися в умовах, при яких потенційно могло існувати життя. Той факт, що органічна речовина була знайдена в такій осадової породі, відомої тим, що тут, на Землі, збереглися скам’янілості древнього життя, важливий.  Кен Фарлі, дослідник місії Perseverance з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені

Зібрані зразки упаковані і разом з матеріалами, видобутими в інших частинах Марса, будуть направлені на Землю в майбутній місії. Вчені сподіваються, що комплексне дослідження зразків в земних лабораторіях розповість більше про можливе існування життя на Червоній планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button