Всесвіт

У Великобританії встановлять радари для відстеження об’єктів в глибокому космосі

У Великобританії планують створити гігантську радарну систему для відстеження об’єктів в глибокому космосі. Вона може побачити об’єкт розміром з футбольний м’яч з відстані 36 тис. км.

Космічні сили США розробляють глобальну систему для виявлення об’єктів на відстані до 36 тис. км, в районах далекого космосу, де розташована велика кількість військових супутників. Міністерство оборони заявило, що нові можливості радара здатні зробити космос «більш безпечним і надійним».

Це відбувається на тлі наростальної стурбованості з приводу перевантаженості, конкуренції й навіть гонитви озброєнь в космосі. США і Великобританія звинувачують Росію і Китай в розробці зброї, яке можна використовувати для знищення супутників. Тільки минулого року в космос запустили більше тисячі нових супутників, в тому числі десять — військовими США.

Тепер в Центрі космічних і ракетних систем США розробляються плани зі створення удосконаленої системи радіолокації глибокого космосу (Deep Space Advanced Radar Capability -DARC).

Juno зміг відстежити радіохвилі, викликані вулканічним місяцем Юпітера

Радар буде складатися з 10-15 параболічних антен (великих супутникових тарілок) для стеження і 4-6 антени для передачі інформації. Всього об’єкт буде займати площу близько 1 кв. км. Діаметр кожної радарної антени складе 15 м.

У США вже діє система раннього попередження для виявлення балістичних ракет в космосі, яка містить службу на базі RAF Fylindales в Північному Йоркширі. Але радарні системи на секретній базі RAF можуть виявляти тільки об’єкти на відстані до 20 000 км. Нова система DARC буде здатна бачити набагато далі.

За словами інженерів, вона зможе виявити об’єкт розміром з футбольний м’яч на відстані до 36 000 км.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button