Технології

Майданчики з натягнутими опорами стали основою для першої плавучої електростанції (відео+фото)

В Іспанії запрацювала перша електростанція з плавучим вітрогенератором, встановленим на платформі з натяжними опорами. Про розробку повідомляє прес-служба компанії X1 Wind.

Біля узбережжя Канарських островів запустили роботу прототипу плавучої електростанції X30, розробленої компанією X1 Wind. Згідно з заявами компанії, це перша функціонуюча вітряна електростанція, встановлена на платформі з натяжними опорами (TLP), традиційно застосовуваної для морського видобутку вуглеводнів.

Технологія TLP дозволяє забезпечити видобуток вітрової енергії на глибоководних об’єктах і при цьому зменшити вплив виробництва на морську екосистему. Платформа з натяжними опорами зменшує площу морського дна, що використовується для швартування, і збільшує допустиму глибину, на якій можуть працювати електростанції, до понад 500 м.

Запуск роботи X30. Відео: X1 Wind

Перша вироблена X30 потужність була передана в інтелектуальну мережу морської платформи по підводному кабелю довжиною 1,4 км. Після запуску інженери з X1 Wind продовжать тестувати роботу платформи. Компанія планує підтвердити безпеку і стабільність роботи електростанції для початку комерційних поставок аналогічних генераторів з потужністю від 15 МВт.

Платформа X30 була розроблена з декількома ключовими конструктивними особливостями для спрощення процесу установки, відзначають інженери. Вона використовує легку і стійку “платформу”, яку легко відбуксирувати на потрібне місце невеликими судами.

Крім того, технологія поєднує платформу з натяжними опорами і систему одноточкового швартування. Це одночасно скорочує навантаження на середовище і забезпечує свободу переміщення вітрогенератора для максимального використання сили вітру без скручування кабелю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button