Здоров'я

Масштабний аналіз добавок для схуднення вказав на їх непотрібність

Багато людей, які намагаються скинути зайву вагу, спробують безрецептурні «добавки для схуднення». Тільки в США понад третина населення вдається до таких заходів. Нове дослідження, в рамках якого було проведено аналіз понад 300 клінічних випробувань таких засобів, говорить про те, що вживання цих добавок не працює.

Харчові добавки не є ліками, тому в багатьох країнах вони вважаються безпечними. Саме тому їх можна продавати без будь-яких явних доказів ефективності.

У новому дослідженні було проаналізовано 315 рандомізованих контрольованих досліджень, в яких вивчалися докази ефективності 14 харчових добавок або альтернативних методів лікування зниження ваги. В аналіз також були включені процедури акупунктури і вживання хітозану, какао, хрому, зеленого чаю, гуарової камеді і лінолевої кислоти.

Тільки 52 проаналізованих дослідження (16,5%) були відзначені як «неупереджені», і тільки в 16 з них були виявлені клінічно значущі відмінності у втраті ваги між активними групами і групами плацебо. Однак жодна конкретна добавка не показала себе «особливо ефективною».

Старший автор роботи Шрівідья Кідамбі каже, що більшість з вивчених досліджень дуже «бідні» і погано проведені. Однак для вчених це не новина. Попередні дослідження вже показали, що твердження про ефективність рідко підкріплюються хорошими клінічними доказами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button