Здоров'я

Чи збільшують ризик раку сонячні промені UVA і UVB?

Більшість випадків захворювання раком шкіри, спричинене надмірною дією ультрафіолетового (УФ) випромінювання від сонця і, все частіше, від соляріїв. Щорічно у всьому світі реєструється від 2 до 3 мільйонів випадків раку шкіри, і показники захворюваності зростають. Меланома, яка є найменш поширеним, але найбільш серйозним видом раку шкіри, є причиною більшості смертей від цієї хвороби. Ризик розвитку меланоми збільшується з віком, але він все частіше стає одним з найбільш поширених видів раку і серед молоді.

UVA і UVB промені і рак шкіри

Більшість випадків раку шкіри можна запобігти, уникаючи надмірного впливу ультрафіолетових променів. UVA і UVB — два основних типи сонячних променів, і обидва викликають рак шкіри, ушкоджуючи ДНК в наших клітинах шкіри. Деякі групи людей більш схильні до ризику пошкодження шкіри, яке призводить до раку, ніж інші. Найбільш уразливі групи — діти і люди, у кого світла шкіра або руде або світле волосся. Сонячний опік також збільшує ризик виникнення раку шкіри — один опік кожні два роки може потроїти ризик розвитку меланоми. Якщо у вас був сонячний опік, вам потрібно зробити більше, щоб захистити свою шкіру в майбутньому.

Найкращі способи безпечно насолоджуватися сонцем і захистити себе від шкоди, що може призвести до раку:

  • не залишатися на сонці занадто довго, особливо між 11:00 і 15:00 у жаркі дні;
  • часто наносити високоефективний сонцезахисний крем;
  • носити капелюх, сонцезахисні окуляри та одяг, що закриває ваші руки і ноги.
  • важливо захищати свою шкіру, навіть якщо у вас вже є загар.
  • уникайте надмірного використання солярію.

Вітамін Д

Дуже гостро стоїть проблема дефіциту вітаміну D, особливо в регіонах з холодним важким кліматом і недостатньою інсоляцією. За різними оцінками близько 1 млрд людей страждають від дефіциту вітаміну D. Однак можна отримувати достатньо вітаміну D, насолоджуючись безпечним сонцем. Також вітамін D міститься в продуктах харчування — водорості, жирні сорти риби, набагато меншій степені вершкове масло та інші жирні молочні продукти, яєчний жовток. Дорослим і дітям старше одного року рекомендується приймати щодня добавку, що містить 10 мкг вітаміну D, особливо в осінньо-зимовий період. Людям з підвищеним ризиком дефіциту вітаміну D рекомендується приймати добавки круглий рік.

Кнопка «Наверх»
Закрыть