Здоров'я

Літній загар: засоби захисту

Літо, відпустка, море, сонце… Літній загар без всяких засобів захисту жадають мати всі красуні, причому негайно, прямо зараз, за дуже короткі терміни. Проте, в гонитві за шоколадним відтінком шкіри багато упускають з виду найголовніше – захист від інтенсивних променів сонця повинен бути завжди! Інакше замість бажаної краси можна придбати великі проблеми. І не тільки зовнішністю, але й зі здоров’ям.

foto_cikavosti_02.08.2014-05

Розберемося, що до чого.

Вироблення меланіну і утворення засмаги відбувається під впливом ультрафіолетових променів (УФ). Існують 3 типи УФ променів – УФА, УФВ, УФС. У той час як останні поглинаються озоновим шаром, УФ промені типу А і В мають колосальний вплив на організм в цілому і на шкіру зокрема. Крім позитивного впливу, УФ промені славляться небажаними побічними ефектами, що і визначає необхідність використання засобів захисту від літньої засмаги.

Читайте також: Вчені з’ясували, що літня засмага подовжує жінкам життя

Сонячні ванни сприяють формуванню в організмі вітаміну D, всмоктуванню кальцію, так необхідного для здоров’я кісток і запобігання рахитизму і остеопорозу. Також сонячні промені мають антидепресивні і лікувальні властивості, тому користуються популярністю у лікарів-дерматологів при лікуванні псоріазу, екземи та інших шкірних захворювань.

Сонячні ванни сприяють набуття гарної засмаги – це правда. Але нерідко вони ж асоціюються з небажаними наслідками, такими як опіки, сонячний удар, зневоднення, фотодерматити. Щоб уникнути вищепереліченого необхідно слідувати простим правилам з придбання здорового, красивого загару.

Правила отримання здорового засмаги

По-перше, потрібно правильно вибирати час для прийняття сонячних ванн, а саме – засмагати в ранкові та вечірні години з 7 до 10 і після 17. При цьому робити це необхідно поступово, маленькими порціями», так як за один день потрібного результату досягти неможливо.

По-друге, сонце не щадить нікого, значить, використання засобів захисту від літньої засмаги ніхто не відміняв. Який крем краще всього вибрати?

Сьогодні ринок засобів по догляду за шкірою рясніє яскравими етикетками, але продавці-консультанти не завжди можуть допомогти у виборі потрібного сонцезахисного крему. Тому давайте розберемося самі.

На всіх упаковках захисних засобів від засмаги можна прочитати три загадкові літери – SPF з числами 10,15, 30, 50, 80. Це ні що інше, як фактор захисту від сонця (англ. Solarprotectionfactor), а точніше – безпечна кількість сонячної радіації, яку шкіра може отримати у разі використання крему до того як почервоніє.

Безпечне перебування на сонці без захисту дозволено протягом 15 хвилин, не більше. Після закінчення цього часу опік неминучий. У разі використання крему з рівнем зажиты SPF 10 цей час дорівнює вже 2,5 години, тобто 10 (число) x15 (хвилини) =150 хвилин. І так для кожного рівня захисту.

Як вибрати захисний засіб?

При виборі засобу від засмаги в першу чергу потрібно враховувати фототип шкіри. Всього їх існує 6 – від найсвітлішої, з веснянками (I-й фототип), до чорної шкіри (VI-ої фототип).

Люди з першим фототипу шкіри повинні використовувати засоби з максимальним рівнем захисту. В той же час власники смаглявої шкіри можуть користуватися менш сильними кремами.

Читайте також: Органічні креми не здатні захистити від УФ-променів

Також потрібно звернути увагу на водостійкість косметичного засобу. Якщо крем не володіє цією характеристикою, необхідно наносити його кожен раз при виході з води. Для отримання максимального ефекту захисний рівень крему повинен бути не менше 30, а сам препарат краще використовувати за 20-30 хвилин до виходу на відкрите сонце.

Існує думка, що використання такого роду косметичних засобів перешкоджають утворенню засмаги. Насправді утворюється не тільки здоровий, але і зберігається тривалий час, красивий темний відтінок шкіри. Але не варто забувати, що жоден засіб не забезпечує 100%-у захист шкіри, тому потрібно використовувати й інші способи захисту – сонячні окуляри, головні убори, парасольки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button