Здоров'я

Біль внизу живота при сечовипусканні

Біль внизу живота при сечовипусканні і інший дискомфорт – це найпоширеніші симптоми патології сечостатевої системи. До захворювань, що зачіпають сечостатеву систему, відносять запальні процеси, інфекційні ураження, захворювання, що передаються статевим шляхом, сечокам’яну хворобу. Досить часто біль внизу живота при сечовипусканні доповнюється іншими розладами даного процесу – частими сечовипусканнями, нічними проявами, збільшенням об’єму сечі.

05-05-15-foto-600x350-1

Біль внизу живота при сечовипусканні специфічна для розладу іннервації і запального процесу сечового міхура. Таке захворювання носить назву циститу. Наслідки циститу вкрай серйозні, унаслідок чого залишати без лікування це захворювання не можна. Необхідно встановити причину і пройти курс лікування.

[ads2] Циститом, як правило, страждають жінки в силу особливостей анатомії їх шляхів мочовиведення. Сечовивідні протоки у жінок набагато ширші і коротші, ніж в чоловічому організмі, тому інфекції простіше проникнути в сечостатеву систему. Запальний процес може розвиватися у супроводі дискомфорту при сечовипусканні, ниючих і тягнучих болях, відчуттям часткового спорожнення при сечовипусканні. Крім цього, сеча при циститі перетерплює якісні і кількісні зміни.

Біль внизу живота при сечовипусканні може розвиватися при уретриті, запаленні простати та інших захворюваннях. Зазвичай до цього прояву додається печіння в уретрі, яка може мати місце як на початку процесу спорожнення сечового міхура, так і в його завершенні. Крім того, печіння може не проходити протягом усього процесу сечовипускання. Якщо біль внизу живота при сечовипусканні спостерігається на початку, то, найімовірніше, мова йде про запалення уретри. Часто причина запалення сечовипускального каналу полягає в активності умовно-патогенних мікроорганізмів. Провокуючими факторами розвитку запалення є – переохолодження, зниження імунітету, незахищений статевий акт із зараженим статевим партнером.

Біль внизу живота при сечовипусканні у чоловіків, як правило, є наслідком запалення уретри через інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом, — це генітальний герпес, гонорея тощо. Крім цього, збудники захворювань можуть проникнути в простату, провокуючи розвиток запального процесу. Через що отриманні запалення тканини залози починають набрякати, чинячи тиск на стінки уретри. Цим і зумовлюються болі внизу живота при сечовипусканні. При цьому сам процес часто прискорений або утруднений. У віці після п’ятдесяти років біль при спорожненні сечового міхура часто викликана аденомою передміхурової залози.

Читайте також: 

Розлади процесу сечовипускання у жінок, які проявляються тільки вночі, зазвичай свідчать про відхилення прямої кишки чи ротової і шийки матки. Біль у сукупності з печінням в процесі сечовипускання повинна стати поштовхом до термінового звернення до уролога для обстеження. Так як тільки кваліфікований фахівець може поставити правильний діагноз і призначити адекватне лікування.

Неувага до виявленних симптомів захворювання може призвести до того, що захворювання перейде в хронічну форму, що значно ускладнює його лікування і збільшує вірогідність виникнення ускладнень. До консультації в уролога слід пити якомога більше рідини, відмовитися від прийому алкоголю і напоїв з вмістом кофеїну, а також від солодких продуктів. До встановлення причин болі внизу живота при сечовипусканні необхідно обмежити сексуальні контакти або вдатися до використання презерватива.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button