Здоров'я

Нестача вітаміну D: 7 основних ознак

Статистика невтішна: мінімум одна третина дорослих відчуває дефіцит вітаміну D. Основна причина? Відсутність сонячного світла. Що ж являє собою вітамін D? Технічно він не є вітаміном як таким – швидше його можна назвати гормоном, що синтезується з холестерину. У вітаміну D є специфічний рецептор, який може контролювати імунорегуляторні гени, ракові гени, протизапальні гени і навіть гени, пов’язані з кров’яним тиском. Для виробництва вітаміну D в шкірі необхідний сонячний ультрафіолет, тому в зимовий сезон його рівень різко падає. Які ж основні ознаки його катастрофічної нестачі в організмі?

1. Депресія

На наявність суїцидальних думок і депресії впливають навколишнє середовище, психологічне здоров’я і генетичні фактори. Проте вчені виявили, що близько 58 % самогубців відчували брак у вітаміні D. При збільшенні рівня цього вітаміну пацієнти з діагностованою депресією починали відчувати себе набагато краще.

2. Високий кров’яний тиск

Нирки здатні перетворювати неактивний вітамін D в його активні форми і використовувати його локально, щоб допомогти відрегулювати кров’яний тиск. Ряд досліджень показав, що збільшення рівня вітаміну D помітно допомагає знизити артеріальний тиск у дорослих.

3. Погана робота імунної системи

Вітамін D відповідальний за боротьбу із запальними імунними клітинами. Коли в організмі не вистачає, імунна система не справляється зі своїми обов’язками і дає збій. В результаті ви страждаєте від постійних захворювань.

4. Остеопороз або рахіт у дітей

Нестача вітаміну D одразу ж веде до проблем з кістками, що особливо небезпечно для дітей, чий організм росте і розвивається. Викривлені ноги або слабкі і м’які кістки є симптомом рахіту і прямим результатом дефіциту цього вітаміну.

5. Діабет або інсулінова резистентність

Вітамін D пов’язаний з аутоімунним розвитком діабету типу 1, а також з діабетом типу 2. Він відіграє життєво важливу роль у виробленні інсуліну, необхідний організму для його правильного функціонування.

6. Високий рівень холестерину або високий рівень тригліцеридів

Дослідження показують, що наявність метаболічного синдрому (порушення обміну речовин), а також гіперліпідемія (збільшення рівня ліпідів у крові) пов’язані із загальним зниженням рівня вітаміну D в організмі.

7. У вас низький рівень ЛПВЩ («здорового» холестерину).

Зниження «здорового» холестерину в крові також пов’язане з дефіцитом вітаміну D. А такий стан загрожує появою маси захворювань, включаючи проблеми з серцем і судинами.

Натхнення: flytothesky.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button