Земля

Мавпи “сідають на дієту” через втрату лісів

Група вчених з Товариства охорони дикої природи (WCS) та Університету Оксфорд Брукс, Великобританія, виявила, що рідкісний вид мавп в Болівії пристосувався до життя в «виснаженому» лісі. Тварини почали дотримуватися дієти і менше рухаються для збереження енергії.

Jesus Martinez/WCS Bolivia

Мавпа (Plecturocebus olallae, або стрибун Олалі) дотримується стратегії мінімізації енергоспоживання, яка дозволяє їй продовжувати жити в рідіючих лісах Південно-західної частини Льянос-де-Моксос – найбільшого водно-болотного угіддя в Амазонії.

Команда спостерігала зрушення в раціоні харчування під час сухого сезону. Від фруктів тварини перейшли до альтернативних продуктів харчування, таким як насіння, лишайники і гриби. Крім того, мавпи скоротили свою активність. Замість того, щоб виходити за межі свого будинку в пошуках фруктів та інших продуктів, вони просто стали витрачати менше енергії.

Однак, автори стверджують, що навіть якщо тварини пристосовуються до життя в рідкісних лісах, все одно необхідно вирішити проблему збезлісення і подальшої фрагментації ареалу цих ендемічних приматів, які знаходяться під загрозою зникнення.

Автори роботи відзначили, що в грудні 2021 року WCS в Болівії отримала національну наукову премію з біорізноманіття за свою роботу за останні два десятиліття з вивчення та розробки заходів щодо збереження ендемічних мавп. Однак зусиль вчених і природоохоронних організацій просто недостатньо, щоб зберегти багато видів в майбутньому. Люди повинні перестати вирубувати ліси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments