Головна / Земля / Арктика змінила колір через глобальне потепління

Арктика змінила колір через глобальне потепління

Колір рослинного покриву, що покриває північні області Заполяр’я в літню пору, змінюється з зеленого на коричневий і сірий, свідчать супутникові знімки. Цей феномен може бути пов’язаний з глобальним потеплінням клімату Землі, повідомляє норвезький ресурс NRK з посиланням на дані місцевих вчених.
В останні 30 років потепління арктичного клімату призвело до істотного збільшення кількості зеленої рослинності в заполярних районах Канади, Норвегії і Росії, а також на острові Гренландія, розповів співробітник норвезького Центру наукових досліджень екології та клімату Крайньої Півночі «Фрам» Ярле Бьєрке.

576bc1bdabca8c54cb21e1ebe4c912ea

За його словами, це призвело до появи поняття «зелена Арктика». При цьому в останні роки в тих же регіонах чітко простежується зворотна тенденція: кількість річної рослинності в Арктиці помітно скоротилося за останні п’ять років і вона стала переважно коричневою.

Вчені не можуть дати певних прогнозів про те, до яких наслідків призведе нова тенденція. Однак вони побоюються, що масштабні зміни, що відбуваються з заполярною флорою, можуть відбитися на темпах танення вічної мерзлоти. Якщо льоди почнуть танути швидше, вивільняться величезні обсяги вуглекислого газу, що може викликати парниковий ефект і призвести до подальшого потепління клімату.

На початку травня 2016 року російський Гідрометцентр заявив про рекордне потепління в Північній півкулі. Найбільші аномалії середньої температури були відзначені в Арктиці — в Карському і Баренцевому морях, на Новій Землі і на Ямалі — до плюс 8 градусів тепла.