Наука

Майже половина випадків раку пов’язана з факторами ризику, які можна запобігти

Вчені з США з’ясували, що більше половини випадків раку можна було запобігти. Дослідники пов’язали їх з трьома факторами ризику.

Health фото Billion Photos

Дослідники з США з’ясували, що близько половини випадків раку в усьому світі пов’язані з факторами ризику, яких можна уникнути. Це куріння, вживання великої кількості алкоголю і різке зростання індексу маси тіла.

Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet, показало, що в 2019 році 44,4% всіх смертей від раку можуть бути обумовлені запобіжними факторами ризику.

“Наскільки нам відомо, це дослідження – найбільша на сьогодні спроба пов’язати фактори ризику хвороби і внести їх в загальний масив даних про пацієнтів по всіх країнах», — зазначив у дослідженні Кріс Мюррей, директор Інституту метрики і оцінки здоров’я при Університеті Вашингтона.

В рамках проекту збирають і аналізують глобальні дані про смертність. Мюррей та його колеги зосередили увагу на смертності від раку та інвалідності з 2010 по 2019 рік у 204 країнах, вивчаючи 23 види раку та 34 фактори ризику.

“Зміна поведінки може призвести до мільйонів врятованих життів, що значно перевершує вплив будь-якого схваленого ліки”, – зазначив він.

У редакційній статті, яка була опублікована разом з новим дослідженням в журналі The Lancet, дослідники додали, що запобіжні фактори ризику, пов’язані з раком, як правило, залежать від рівня достатку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button