Наука

Вчені розповіли, чим небезпечно займатися на вихідних: це впливає на роботу мозку

Вчені попереджають, що циклічна дієта може бути шкідлива для здоров’я. Дослідження опубліковано в журналі Molecular Nutrition & Food Research.

Погані новини для тих, хто не дотримується правильного харчування на вихідних: вчені виявили докази того, що «дієтичний цикл» між здоровою їжею з понеділка по п’ятницю, за яким слідує жирна їжа на вихідних, може викликати когнітивні порушення і погіршує здоров’я кишечника.

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу, Австралія, виявили, що щури, які харчувалися здоровою їжею більшу частину часу, але час від часу вживали їжу з високим вмістом насичених жирів / цукрів, набагато гірше справлялися з тестами просторової пам’яті, в яких їм доводилося запам’ятати, де були розміщені предмети.

Це погіршення збільшувалася в міру того, як щури довше перебували на нездоровій дієті. При цьому тварини, які їли продукти, багаті жирами і цукром, протягом декількох днів поспіль, показали гірші результати в тестах на пам’ять.

Це засновано на більш ранньому дослідженні, в якому команда вчених зв’язала погане харчування з довготривалою просторовою пам’яттю. Однак це перший експеримент, в якому експерти перевірили, як чергування здорового/нездорового харчування впливає на когнітивні навички.

«Наші аналізи показали, що рівні двох бактерій корелюють зі ступенем погіршення пам’яті, — пояснює Майк Кендіг, співавтор дослідження і співробітник Технологічного університету Сіднея (UTS). — Це передбачає зв’язок між ефектами дієта циклічно впливає на пізнання і мікробіоту».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button