Авто

Mazda і Toyota будуть разом створювати електромобілі

Два японські автовиробники домовилися про стратегічне партнерство в розробці і виробництві електромобілів, повідомляє Clean Technica. Крім того, компанії збираються витратити $1,6 млрд на будівництво автоскладального підприємства в США. На цьому заводі згодом також передбачається розвивати виробництво електромобілів.

Партнерство передбачає, що Toyota набуває 5% акцій Mazda. А та в свою чергу — 0,25% акцій Toyota. Основним спільним проектом двох компаній буде завод про випуску автомобілів обох марок в США. Повідомляється, що його потужність складе 300 000 автомобілів в рік, а працювати на ньому буде приблизно 4000 осіб. Партнерство передбачає, що з часом частка електрокарів, які виробляються на цьому заводі буде збільшуватися.

Угода в першу чергу вигідна для Mazda. До цього у компанії не було заводу в США — компанія відправляла туди автомобілі, вироблені в Японії і Мексиці. Також у Mazda порівняно маленький R&D-бюджет. Для порівняння: дослідницький бюджет Mazda — $1,27 млрд, у Toyota — в 7 разів більше. Mazda заявляла, що їй не вистачає цієї суми. Так що компанії довелося б довго розбиратися з електромобілями самостійно. Навіть зараз видно, що всі зусилля Mazda були зосереджені на тому, щоб вичавити максимум ефективності з літра палива. Про EV серйозної мови не йшло. Тепер же вона зможе отримати доступ до дослідницьких потужностей Toyota. Угода також передбачає спільну роботу над безпілотними технологіями.

Таке партнерство компаній не стало сюрпризом, кажуть аналітики. Toyota вже давно поглиблює свої відносини з іншими автовиробниками. Наприклад, вона вже володіє 16,5% акцій Subaru і збирається співпрацювати з Suzuki. Стан ринку підштовхує автовиробників об’єднуватися в альянси, щоб протистояти конкуренції з боку ІТ-компаній. У Mazda хороша репутація, компанія робить якісні автомобілі і може стати бажаною здобиччю для якої-небудь великої ІТ-компанії з програмою автопілотування, але без досвіду в автомобільному виробництві. Toyota заздалегідь запобігає такі сценарії, не даючи кому-небудь з ІТ-гігантів підім’яти під себе відносно великого автовиробника, що докорінно змінить ситуацію на світовому автомобільному ринку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button