Наука

Медики пояснили причини появи «грудки в горлі»

Медики пояснили поняття «грудки в горлі» і поширені причини його виникнення. До цього явища може призводити емоційне навантаження і навіть онкологія.

Під поняттям «грудки в горлі» мається на увазі рефлекторний спазм горлянки, який може бути викликаний хворобою або іншими проблемами. До таких наслідків може призвести стрес, сильні переживання і інші негативні емоції. Однак для точної постановки діагнозу слід звернутися до лікаря, який перевірить слизову оболонку горлянки. Зокрема, причиною «грудки в горлі» може стати запалення. Також провокують виникнення недуги проблеми щитовидної залози, наприклад, хвороба Грейвса, аутоімунний тиреоїдит, а також збої в гормональному фоні.

Новоутворення теж приводять до відчуття «клубка в горлі», але при цьому утруднюється дихання і з’являється відчуття стороннього тіла. Група хвороб шийного відділу може викликати подібні симптоми, а також стрибки тиску, головні болі, нудоту і запаморочення. Якщо «ком» з’являється після прийому їжі, медики радять перевірити наявність гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Кнопка «Наверх»
Закрыть