Інтернет

Медведєв заборонив анонімний Wi-Fi

Громадяни Росії більше не зможуть вийти в інтернет анонімно в кафе, метро, парках та інших громадських місцях. Оператори зв’язку повинні будуть проводити ідентифікацію користувачів та обладнання, яке вони використовують. Такі вимоги зазначені в постанові уряду, який підписав прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

foto_cikavosti_08.08.2014-010

Сама постанова опублікована на порталі офіційної правової інформації.

У постанові №758 від 31 липня 2014 року зазначено, що вона прийнято в рамках внесення змін до закону «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації». Розпорядження уряду доповнює раніше затверджені правила надання універсальних послуг зв’язку. «Ідентифікація користувача здійснюється оператором зв’язку шляхом встановлення прізвища, імені, по батькові (за наявності) користувача, підтверджуючого документом, що посвідчує особу», – зазначено в постанові.

Також організація, яка безпосередньо надає доступ в інтернеті, повинна буде надавати своєму оператору зв’язку список осіб, які користувалися інтернетом. Серед даних, які мають передаватися, – прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, дані документа. Також організації повинні будуть фіксувати час і обсяг наданих послуг по наданню доступу в інтернет.

Всі ці дані оператор зв’язку повинен буде зберігати півроку і надавати правоохоронним органам.

«Ідентифікація користувача при доступі до Мережі через Wi-Fi в громадських місцях нездійсненна. Тільки в Москві покриття відкритого Wi-Fi охоплює всі парки і місця громадського доступу. Не думаю, що всі, хто прийде в парк Горького, будуть показувати свої паспорти», – прокоментував газеті «Известия» нововведення директор зі зв’язків з держорганами компанії «Рамблер і Ко» Матвій Алексєєв. У свою чергу, постанова «теоретично можна виконати», вважає представник одного з інтернет-провайдерів. «Для цього необхідно розробити спеціальний інтерфейс, який запропонує користувачеві Wi-Fi при підключенні ввести необхідні дані – їх відправлять провайдеру, у якого є ліцензія оператора персональних даних. Природно, ніхто не зможе перевірити достовірність введених даних, але таким чином вже працює ряд сервісів на ресурсі держпослуг», – заявив він «Известиям».

7 серпня також стало відомо, що уряд зобов’язав соцмережі та інші популярні сайти встановити обладнання і програмне забезпечення, за допомогою якого спецслужби зможуть в автоматичному режимі отримувати інформацію про дії користувачів цих сайтів. Такі вимоги містяться в постанові уряду №743, яка 31 липня підписав прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

Ця постанова уточнює положення закону про блогерів. У ній зазначено, що сайти повинні підключати обладнання та програмне забезпечення для силовиків. При цьому постанова забороняє сайтам розкривати «організаційні і технічні прийоми проведення оперативно-розшукових заходів». Хто буде платити за встановлення цього обладнання, в постанові не уточнюється.

Прийняття цієї постанови для інтернет-компаній стало несподіваним, заявили в «Яндексі» і Mail.ru Group.

Федеральний закон, який вступив в силу з 1 серпня №97 «Про внесення змін у Федеральний закон «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації» і окремі законодавчі акти РФ з питань впорядкування обміну інформацією з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж» (відомий як закон про блогерів) фактично прирівнює популярні блоги до ЗМІ: їх авторам не можна лаятися матом, поширювати неправдиві відомості або екстремістські заклики. Закон поширюється і на майданчики, де можна вести блоги – наприклад, соціальні мережі. Закон про блогерів зобов’язав такі майданчики розкривати інформацію про відвідуваність блогерів, їх контакти, зберігати на території Росії дані про дії своїх користувачів протягом шести місяців і ділитися цією інформацією зі спецслужбами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button