Інтернет

Доступ в Інтернет: світова карта користувачів і популярних сайтів

Всесвітня мережа стала невід’ємною частиною нашого життя, проникнувши практично в усі її соціальні аспекти. Однак така ситуація характерна далеко не для всіх регіонів навіть цивілізованих і розвинених держав. Щоб зрозуміти масштаби доступу жителів нашої планети в Мережу, фахівці Оксфордського інституту створили карту, на якій вони виділили відповідними кольорами приналежність держави до категорії, виходячи з доступу місцевого населення до Світовій павутині.

foto_cikavosti_25.09.2014-09_resized

Для збору статистики дослідники скористалися базою даних інтернет-користувачів за 2011 рік і відомостями міжнародної фінансової організації «Всесвітній банк» про кількість жителів в кожній зазначеній на карті країні.

Читайте також: За словами вчених, перегляд інформації в інтернеті послаблює здатність до вдумливого читання

Не важко здогадатися, що найбільша кількість користувачів Мережі знаходиться в країні з найбільшою чисельністю населення – Китаї. Саме в Піднебесній, за якою в рейтингу розташувалися США, Індія і Японія, доступом в Інтернет володіють понад 500 млн людей.

InternetPopulation2011_HexCartogram_v7-01_resized

 

На представленій вище інфографіці країни показані у вигляді набору осередків – одного або безлічі шестикутників, кожен з яких візуально дає зрозуміти про кількість жителів з доступом в Інтернет. Один такий шестикутник відповідає приблизно 330 тис. Користувачів. Тому, приміром, якщо Македонія складається з трьох елементів, то кількість інтернет-користувачів в ній дорівнює приблизно одному мільйону. Територія країни на карті позначена кольором, який означає, що близько 40-60% всіх македонців користуються Всесвітньою павутиною.

Не варто дивуватися, що частина держав, як, наприклад, той же Китай, незважаючи на велику кількість осередків, розфарбована в бліді тони. Причиною потрапляння в групу з низькими показниками є нерівномірність співвідношення, при якому навіть велика кількість користувачів нездатне виправити картину на тлі загальної чисельності проживаючих в КНР.

Найвищий відсоток серед має підключення до Інтернету населення був відзначений закругленим показником «понад 80%», мінімальний – «нижче 20-відсоткової позначки». У списку країн з обмеженим доступом в Мережу виявилися, переважно, держави на території африканського континенту.

Згідно зі статистикою, майже 42% всіх світових інтернет-користувачів проживають в Азії – Китаї, Індії, Японії, що перевищує той же сумарний показник для Північної Америки та Європи. Росте «інтернетофікація» і в Південній Америці, однак на даному етапі вона поки що перебуває в районі 40%, але за кількістю користувачів вже відповідає Сполученим Штатам. А ось для країн, що знаходяться в південній частині Африки, поширення Інтернету зупинилося на реальній позначці менше 10%, хоча на інфографіці було вирішено обмежитися позначенням в два рази більше.

foto_cikavosti_25.09.2014-09-01_resized

Не так давно аналітики з фірми Alexa представили свою статистику на основі карти інтернет-користувачів. На ній Марк Грехем (Mark Graham) і Стефано Де Саббата (Stefano De Sabbata) вказали найпопулярніші сайти, виходячи із загального числа запитів на їх сторінку з тієї чи іншої території.

Читайте також: Через рік інтернет може стати безкоштовним і загальнодоступним

Однозначним лідером в даній категорії став Google, значно випередив за показниками соціальну мережу Baidu, якій віддають перевагу жителі Китаю і Кореї. На третьому місці розташувався ще один соціальний проект – Facebook, але вже зі значним відставанням за кількістю користувачів від першої двійки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button