Технології

Boeing буде заправляти літаки паливом з тютюну

У спробах допомогти авіаційній промисловості швидше перейти на біопаливо авіабудівна компанія Boeing повідомила про співпрацю з South African Airways і SkyNRG в питанні виробництва авіаційного палива з нового виду рослини тютюну, який практично не містить нікотин.

foto_cikavosti_08.08.2014-09

Тестове вирощування тютюну вже почалося в Південній Африці. Boeing сподівається використовувати місцеві землі та досвід для отримання екологічно чистого палива без шкоди олійним культурам та заохочення курців.

Модифікована гібридна рослина тютюну під назвою Solaris містить насіння з жирним маслом, які будуть використані для виробництва авіаційного біопалива. У Boeing розраховують, що найближчим часом розвиваючі технології дозволять добувати паливо не тільки з насіння, але також з інших частин рослини, пише GizMag.

Читайте також: Відпрацьована олія — в біопаливо

У Південній Африці тютюн став популярною альтернативою сільськогосподарським культурам. Його вирощують на неродючих ґрунтах на півночі Йоганнесбурга. За статистикою, у цій сфері зайнято близько 10 тисяч працездатного населення країни, які виробляють близько 15 мільйонів кілограмів тютюну на рік, який практично весь йде на сигарети.

Противники біопалива стверджують, що технічні культури витісняють продовольчі, що веде до глобальної продуктової кризи і розширення посівних площ за рахунок вирубки лісів. Вони також ставлять під питання екологічну безпеку біопалива, приводячи як доводи добрива з продуктів переробки нафти, витрати на транспорт і споживання води.

В авіаційній промисловості, у свою чергу, вважають, що виробництво біопалива може скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 50-80 відсотків. Boeing вже розробляє пропозиції для фермерів з вирощування сировини для виробництва біопалива без шкоди для навколишнього середовища.

Читайте також: Вчені: фекалії панд здатні переробити бамбук в біопаливо

Сьогодні світ дивиться в бік альтернативних джерел енергії. Британські вчені, наприклад, запропонували робити автомобільне паливо з кави, а Китай – добувати паливні елементи на Місяці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button