Наука

Знайдений ще один фактор, що впливає на ризик інфаркту та інсульту

Згідно з новими дослідженнями, серцевий напад можна передбачити за роки, просто зробивши рентген. Як виявилося, високий рівень кальцію в аорті може стати передвісником серцево-судинного захворювання.

Unsplash

Вчені провели аналіз 52 досліджень з різних країн і виявили, що кальцифікація черевної аорти або коронарних артерій підвищує ризик як зупинки серця, так і інсульту. Дослідження також показало, що чим більше мінералу в аорті, тим більше небезпека. Автори відзначають, що за цим особливо важливо стежити людям з хронічними захворюваннями нирок.

Фактори, що сприяють кальцифікації артерій, включають погане харчування, малорухливий спосіб життя, куріння і генетику. Професор Джош Льюїс, провідний автор дослідження, сподівається, що це відкриття допоможе великій кількості людей усвідомити власний ризик серцевого нападу або інсульту.

Рання діагностика допоможе врятувати десятки тисяч життів в рік. Професор Льюїс сказав: «Серцеві захворювання часто є мовчазними вбивцями. Багато людей не знають, що вони знаходяться в групі ризику або не звертають уваги на ранні попереджувальні ознаки, такі як кальцифікація черевної аорти або коронарних артерій. Однак якщо лікарі зможуть помічати це на ранній стадії, вони зможуть втрутитися і зупинити прогресування захворювання ».

Вчені також відзначають, що виявити кальцифікацію аорти або артерій досить просто в наші дні. Завдяки неінвазивним інструментам візуалізації, таким як комп’ютерна томографія, лікарі можуть швидко і просто отримувати детальні зображення органів і тканин.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments