Людина

Фастфуд визнали невинним в дитячому ожирінні

На думку вчених, ресторани швидкого харчування тут абсолютно ні при чому

Американські вчені з’ясували, що поширеність ресторанів швидкого харчування, як і доступність фастфуду в цілому, не впливає на ймовірність ожиріння у дітей.

Image by Sonam Prajapati from Pixabay

Проблема дитячого ожиріння в останні роки стоїть досить-таки гостро, причому по всьому світу. Спочатку це було характерно тільки для США, але потім схожі процеси почалися в Китаї, країнах Східної Європи і Близького Сходу. Сьогодні від зайвої ваги й ожиріння в цих країнах страждає близько 15% дітей, але їх частка постійно зростає. Багато хто вважає, що це пов’язано не тільки з браком рухової активності та поганою екологією, а й з поширенням мереж ресторанів швидкого харчування.

Тому законодавці в деяких країнах пропонують в тому чи іншому вигляді обмежити доступ дітей до фастфуду – наприклад, заборонити відкривати ресторани швидкого харчування поруч зі школами та іншими дитячими організаціями. Вчені з Університету штату Арканзас спробували у своєму дослідженні передбачити, чи будуть подібні заходи ефективними. Для цього вони вивчили, як сусідство з ресторанами швидкого харчування вплинуло на індекс маси тіла школярів у кількох містах штат.

У своїх розрахунках вчені враховували не тільки ті підприємства громадського харчування, які перебували поруч з місцями скупчення дітей, а й ресторани швидкого харчування, які зустрічалися їм на шляху до школи і додому. В цілому в дослідженні було задіяно понад 340 тисяч дітей, які навчалися в школах Арканзасу з 2004 по 2010 роки. Виявилося, що вага молодших школярів не залежала ні від кількості ресторанів швидкого харчування, які вони зустрічали на шляху до школи й назад, ні від того, як часто вони могли їх відвідувати.

Для старшокласників, які жили в районах з п’ятьма і більше ресторанами швидкого харчування, зв’язок з набором маси була відносно слабким, тому вчені зробили висновок, що ці фактори не впливають на ожиріння у підлітків. Отже, обмежувальні заходи, спрямовані на боротьбу з фастфудом, навряд чи якимось чином вплинуть на поширення епідемії ожиріння серед дітей в США та інших країнах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button