Всесвіт

Мешканці турецького села багатіють на продажі метеоритів

У вересні в турецькій провінції Бінголь неподалік від маленького села Саричичек сталася дуже незвичайна подія — метеоритний дощ. З неба впали уламки астероїда Веста, одного з найбільших в головному  астероїдному поясі Землі.


(4)Веста — один з найбільших астероїдів у головному астероїдному поясі.

Місцеві селяни стали заповзятливими і майже відразу ж почали збір рештків для подальшого продажу
колекціонерам і вченим. Сумарно жителі села вже продали метеоритів на суму понад мільйон лір (350 тисяч
доларів).

5846c65462158572def6cde073cbd293

Селяни продовжують пошуки цінних улаків в околицях села і досі. Комусь буквально впавший з неба статок вже дозволив придбати машину і навіть нове житло. За один грам метеорита цінителі готові заплатити до 60 доларів. Найбільш везучим серед трьох тисяч жителів Саричичека виявився 30-річний Хасан Белдек.

Чоловік виявив уламок вагою 1,5 кілограма.

«Я шукав метеорити три або чотири години, а потім несподівано побачив блискучий чорний камінь завбільшки як кулак».

Белдек не поспішає продавати свою знахідку: чоловік вже відкинув пропозиція у 120 тисяч доларів, так як вважає, що за метеорит можна отримати набагато більше. На виручену суму селянин планує відкрити свою кондитерську.

Отримати інформацію про цінності уламків, що впали з неба, селяни змогли завдяки сайту професора Стамбульського університету Озану Унсалана. Вчений створив сторінку в інтернеті, яка розповідає про уламках астероїда (4)Веста. Завдяки цьому ж сайті про село дізналися і багато колекціонерів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button