Земля

Метелики-монархи виведені в неволі втрачають здатність до міграції

Метелики-монархи цілком можуть бути на шляху до вимирання і захисники природи, які розводять метеликів в приміщенні і випускають їх у дику природу, можуть принести більше шкоди, ніж користі, показує нове дослідження.

Дослідники з Чиказького університету виявили, що монархи, народжені в неволі, втрачають здатність мігрувати і не прямують на південь, коли настає зима, як це роблять дикі монархи.

Дослідження показують, що популяція метеликів Монархів у Північній Америці скоротилися на 90 відсотків за останні два десятиліття. Все менше і менше монархів з’являється в місцях зимівлі в Каліфорнії і Мексиці.

Щоб зберегти і захистити яскраво забарвлених метеликів, захисники природи зайнялися розведенням в неволі і випуску метеликів влітку і восени, але дослідники виявили, що це порушує природну міграційну поведінку.

Навіть метелики, які виросли на відкритому повітрі, але в неволі, взимку не летіли на південь.

“Ми сподіваємося, що це буде шлях до розуміння того, як монархи втрачають міграцію”, – сказав Марк Кронфорст, старший автор дослідження. “Ці монархи були взяті в полон і не могли мігрувати протягом багатьох поколінь, і вони генетично втратили здатність до міграції”

Для дослідження вчені зібрали дорослих монархів від комерційного виробника і виростили їх на відкритому повітрі. Метелики містилися в сітчастих клітинах, але були схильні до впливу стихії.

Щоб побачити, чи монархи орієнтуватися на південь для міграції, дослідники протестували потомство метеликів в симуляторі польоту.

Дослідники помістили метелика у відкритий циліндр. Метелик був прив’язаний до троса і поміщений в циліндр так, що він не міг вилетіти, але все ще мало свободу пересування.

Обертовий циферблат записував напрямок траєкторії метелики кожні дві мілісекунди.

Метелик з мігрувальним інстинктом попрямував на південь всередині симулятора, але тільки місцеві дикі метелики проявляли таку поведінку.

Монархи, які були нащадками вирощених у неволі метеликів, не літали довго ні в одному визначеному напрямку.

Генетичні відмінності між підневільними і дикими монархами могли б стати ключем до цієї втраченої здатності.

“Ми не можемо вказати на жодну генетичну зміну, яка зробила це, тому що їх багато”, – сказав Кронфорст. “Але ми думаємо, що десь глибоко в геномі є зміни, які зламали його.”

Свої висновки дослідники опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button