Земля

66% населення світу не може забезпечити себе злаками

66% населення світу не може забезпечити себе злаками. При глобальній кризі вони можуть зіткнутися з голодом, йдеться в дослідженні вчених з Університету Аалто, опублікованому в журналі Nature Food.

За оцінками ООН, зараз приблизно 820 млн людей по всьому світу відчувають проблеми з доступом до їжі — це приблизно одна дев’ята від усього населення планети. Велика частина з них проживає на території так званої Чорної Африки.

Для того, щоб оцінити, чи має населення в різних частинах Землі доступ до злаків, вчені проаналізували, як далеко від міст, сіл та інших точок скупчення людей знаходяться найближчі сільськогосподарські угіддя і запаси шести ключових сільськогосподарських культур – пшениці, ячменю, рису, проса, сорго та маніоки.

Згідно з їхніми підрахунками, понад 30% населення світу здатні забезпечити себе злаками з локальних джерел. Серед них жителі Європи, США, Канади, Мексики, країн Південної і Східної Азії.

Решта 66%, до яких відносяться жителі екваторіальної Африки, країни Південно-Східної Азії, а також тропічні країни Латинської Америки, знаходяться під загрозою голоду в разі, якщо глобальні торговельні зв’язки між різними регіонами світу зруйнуються або відчутно ослабнуть.

«Наші розрахунки чітко показують, що локальні джерела їжі не можуть повністю забезпечити потреби населення в більшості регіонів планети, що пов’язано як з особливостями процесу її виробництва, так і зі звичками її споживачів. Епідемія коронавірусної інфекції додатково підкреслює важливість самодостатності і можливості виробляти продукти харчування на місці», – стверджує Матті Кумм, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button