Земля

Стародавні міста Мексики згубили кліматичні зміни

Археологи проаналізували дані і прийшли до висновку, що стародавні міста Мексики згубив клімат. На допомогу вченим прийшла новітня лазерна та оптична апаратура.

fce121723714b7654999650ef1010db0

На думку керівника археологічної зони «Тахін» Патрісії Кастільо Пеньї, зміни клімату, які відбулися в ряді регіонів сучасної Латинської Америки, сприяли деградації розташованих там міст. Жителі стали залишати поселення, і поступово вони занепали. Серйозні зміни клімату в регіоні можна було спостерігати в проміжку
між 850 і 1250 роками н. е. Приблизно 1100-1200 роках мали місце наймасштабніші кліматичні метаморфози.

У Центральній Мексиці стали з’являтися напівпустелі, в результаті чого жителі даного регіону втратили можливість що-небудь вирощувати. В цей же час все частіше дощі накривали мексиканське океанське узбережжя. Там відбувалися сильні повені висотою до 4 м. Розкопки показали, що у випадку з великим
містом Ель-Тахін оточуючі його річки вийшли з берегів і затопили поселення. Все перераховане вище руйнувало звичний уклад мешканців Мексики.

Спостереження були зроблені, в тому числі, за допомогою технології LIDAR (LIght Identification Detection and Ranging). Спеціальні оптичні системи сканують простір і дозволяють отримати додаткову інформацію про нього.

Читайте також: 

Місто Ель-Тахін став одним з найбільших комплексів заходу Мезоамерики (даний регіон простягається від центру Мексики до Нікарагуа і Гондурасу). Він виступав у роль основного центру класичної культури Веракрус – індіанської культури, що існувала з I по XI століття н. е. Вважається, що саме місто і пам’ятники, побудовані на його території, володіли величезною релігійною вагою.

Пенья вважає, що руйнування стародавніх міст на півночі Перу також було викликане кліматичними змінами. В силу зміни океанської течії на міста линули дощі, повені і сильний вітер. Втім, існують і інші теорії занепаду культур Латинської Америки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button