Всесвіт

104 астероїда ховаються у всіх на виду. Новий інструмент допоміг виявити їх

В рамках нового дослідження вчені вивчили 412 000 знімків з цифрових архівів Національної оптико-інфрачервоної дослідницької лабораторії, або NOIRLab.

Новий обчислювальний інструмент, розроблений на кошти Фонду B612, виявив 104 астероїди, які вчені НАСА та інших космічних агентств могли пропустити. Всі вони потенційно небезпечні для Землі. Назва фонду-відсилання до дитячої книги Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»; B612 — домашній астероїд головного героя.

Примітно, що ця неурядова космічна організація використовує старі дані, отримані телескопами, а не нові дані для виявлення астероїдів. Так, в рамках нового дослідження вони вивчили 412 000 знімків з цифрових архівів Національної оптико-інфрачервоної дослідницької лабораторії або NOIRLab.

Для дослідження вчені використовували революційну обчислювальну техніку, що працює на хмарній астродинамічній платформі Asteroid Discovery Analysis and Mapping (ADAM) для виявлення і відстеження астероїдів.

Платформа ADAM – це обчислювальна система з відкритим вихідним кодом, яка запускає алгоритми астродинаміки з використанням масштабованих обчислювальних можливостей і можливостей зберігання в Google Compute Engine, Google Cloud Storage і Google Kubernetes Engine. Новий алгоритм, який використовується для виявлення цих нових астероїдів, називається Thor (Traclet-less heliocentric Orbit Recovery), він пов’язує точки світла на різних зображеннях неба, які відповідають орбітам астероїдів. На відміну від сучасних алгоритмів, THOR не вимагає, щоб телескоп спостерігав за небом за певною схемою, щоб можна було виявити астероїди. Дослідники тепер можуть почати систематичне вивчення великих наборів даних, які раніше не можна було використовувати для космічних об’єктів. По суті, дослідники розробили спосіб виявити астероїди, які ховалися у всіх на виду.

Дотепер THOR використовувався лише для аналізу однієї восьмої даних, архівованих з вересня 2013 року, і знайшов понад 1300 потенційних астероїдів. Потім їх порівняли з каталогом астероїдів Центру малих планет Міжнародного астрономічного союзу. У той час як деякі астероїди були виявлені раніше, 104 об’єкти кваліфікували як нові об’єкти, повідомляє The New York Times.

Центр малих планет вже підтвердив їх існування і додав 104 з цих нещодавно відкритих астероїдів до свого реєстру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button